4:14 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > חשיפה: ח"כ באסל גטאס משתתף בגיוס כספים למשט לעזה

חשיפה: ח"כ באסל גטאס משתתף בגיוס כספים למשט לעזה

חבר הכנסת יצא למסע הסברה בצפון אמריקה לטובת משט נשים לרצועת עזה, שייצא השבוע מברצלונה: "מנצלים את האזרחות להיאבק במשטר הפשיסטי"

מעורבות הח"כים הערבים במאבק נגד ישראל נמשכת: עיתון "אל-קודס" מדווח כי חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) ניצל את פגרת הקיץ מהכנסת על מנת לגייס כספים בצפון אמריקה עבור משט נשים שייצא מברצלונה לכיוון רצועת עזה ביום רביעי הקרוב.

בפגישה שערך גטאס עם הקהילה הערבית בקליפטון, ניו ג'רזי, שבארה"ב, חשף חבר הכנסת כי ההכנות לקראת משט הנשים ש"ישבור את המצור הבלתי-מוצדק על עזה" בעיצומן, כך פורסם באתר "אל-קודס". הדברים נאמרו על ידי גטאס במהלך מסע גיוס כספים בקנדה ובארה"ב למימון המשט.

באסל גטאס. צילום: פלאש 90
באסל גטאס. צילום: פלאש 90

"מדוע אנחנו לא מקיימים ארבעה משטים מדי שנה על מנת לשבור את המצור? למה אנחנו לא מפעילים את הקהילות הפלסטיניות לתמוך ולממן את המשטים, כמו שעשו אנשי שוודיה, שמימנו את המשט האחרון?", שאל גטאס את קהל שומעיו.

גטאס המשיך לתקוף את ישראל ואמר: "למרות שאנחנו מתמודדים עם הממשלה הגזענית והפשיסטית בהיסטוריה של ישראל, אנחנו לא ניכנע".

שיטת המאבק: משטים ו-BDS

במקביל, סיפר גטאס על הפעולות שאותן ינקטו ערביי ישראל על מנת להיאבק במדינת ישראל: "אנחנו חיים במולדת שלנו בעל כורחם (של היהודים, ע"ל). כפו עלינו לקבל את האזרחות הישראלית ואנחנו מנצלים אותה לטובת אנשינו. אנחנו יכולים להתקדם ולהביס את הכיבוש בשתי דרכים: לקיים עוד ועוד מסעות לרצועת עזה ולתמוך במסע ההולך והגובר של תנועת החרם על ישראל".

חבר הכנסת אישר את הפרסומים לפיהם בכירי ערביי ישראל משמשים כמתווכים בין פתח וחמאס על מנת לסייע לשתיים להקים ממשלת אחדות. "מדובר במאבק חשוב נגד רשויות הפשיזם הישראלי", אמר גטאס. "המחלוקת חייבת להיגמר, משום שהיא פוגעת במאבק הצודק של העם הפלסטיני. המצב הקיים, בו ערבים נלחמים בערבים, משרת את ישראל".

חברי הכנסת של בל"ד: חנין זועבי, באסל גטאס וגמאל זחאלקה. צילום: פלאש90
חברי הכנסת של בל"ד: חנין זועבי, באסל גטאס וגמאל זחאלקה. צילום: פלאש90

כזכור, גטאס השתתף ב"משט החירות השלישי" ביוני שעבר שיצא מיוון לעבר רצועת עזה. הספינה שטה אז  תחת דגל שוודיה לרצועת עזה. גטאס ספג נזיפה מוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות המשט, בו השתתף גם נשיא טוניסיה לשעבר. בנוסף, בחודש פברואר האחרון הושעה גטאס, יחד עם חברי סיעתו ג'מאל זחאלקה וחנין זועבי, לאחר שהשלושה נפגשו עם משפחות מחבלים.

מחבר הכנסת באסל גטאס נמסר בתגובה: "לא נותן תגובות לערוץ 20, מכונת התעמולה של הימין הקיצוני והמתנחלים".

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב