התעללות נוספת בפעוטות, הפעם בגן ילדים בחיפה: תמר, שם בדוי, בת 3.5 וכבר חוותה אירוע טראומתי וקשה. זה קרה לפני 3 שבועות בגן הפרטי שבו היא לומדת בחיפה. על המכות שספגה מהגננת היא סיפרה להוריה ודמעות בעיניה.

"הילדה פנתה אליי וביקשה לדבר עם הגננת שהא לא תעשה לה עוד פעם ככה", סיפרה אמה של תמר בשיחה עם ערוץ 20. הילדה הדגימה לאם שהגננת הרביצה לה עם כף היד בראשה. "אפשר להגיד שזה היה מטורף כזה. היא סיפרה שהיא מקבלת מכות, שמושכים אותה צועקים עליה שזו לא פעם ראשונה".

ההורים מיהרו להגיש תלונה במשטרה אבל רק כעבור שבוע עובדים סוציאליים גבו עדות מתמר הקטנה. 3 שבועות עברו מאז הגשת התלונה והמשטרה לוקחת את הזמן. החוקרים לא טרחו אפילו לקחת מהגן את סרטי הצילום מהמצלמות.

"המשטרה והעירייה לא עושים שום דבר בנידון. כבר 3 שבועות מאז שהגשנו תלונה ולא הזמינו את הגננת או מישהו מהנהלת הגן. לא ביקשו הקלטות של מצלמות", אמר אביה של תמר. "הלכתי למשטרה ודיברתי עם החוקרת והיא אמרה שיש דברים ששוכבים שם שנים ויש דברים יותר חשובים ושאני לא צריכה להיכנס לזה כי רק המשטרה יודעת מה צריך לעשות ואיך צריך לעשות", הוסיפה האם.

תשובת החוקרת לאמה של תמר (שם בדוי). צילום: חדשות 20

 

ההורים חסרי האונים נאלצו להוציא את תמר מהגן ולהעבירה לגן אחר. בעקבות החוויות הקשות שעברה, הביעה הפעוטה חשש מצוות הגן החדש. מאז התקרית האלימה התנהגותה של תמר השתנתה והיא תתחיל בקרוב טיפול רגשי.

המשטרה: "החקירה מתנהלת"

מותה הטרגי של הפעוטה יסמין ויטה בגן בפ"ת ושורה של מקרי אלימות שנחשפו מאז בגנים היו צריכים להדליק נורה אדומה אצל מפקדי המשטרה. חקירת אלימות נגד ילדים צריכה להיות בתעדוף גבוה.

ביום ראשון הקרוב תדון הממשלה בחוק לפיקוח והסדרה של מערך המסגרות לגיל הרך שיקבע חובת רישוי למעונות תוך קביעת סטנדרטים שיבטיחו את שלומם וטובתם של הילדים. החוק יקבע לראשונה הסדר פיקוח על התנאים במעונות לצד יצירת כלי אכיפה מנהליים, סמכויות מפקחים והוראות עונשין.

תגובת המשטרה: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר עדיין מתנהלת בימים אלו. במסגרת החקירה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה. נזכיר כי חקירת ילדים מטבעה מורכבת יותר ומתבצעת ע"י חוקרים מיוחדים מטעם משרד הרווחה. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות, ברגישות ובמקצועיות, הכל במטקה להגיע לחקר האמת".
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20