בזמן שהמערכת הפוליטית סוערת וגועשת עקב העתירה שהוגשה באמצעות מפלגת הליכוד, לפסול את התמודדותה של חברת הכנסת ממפלגת בל"ד היבא יזבק, מסתבר שמלבד העילה המוסרית, ישנה ככל הנראה עילה פלילית, שגורמי החוק והאכיפה במדינת ישראל מודעים אליה היטב.

בימים האחרונים, פנינו לפרקליטות המדינה בעקבות מכתב שנשלח אליהם בחודש ספטמבר האחרון, על ידי בני משפחות הרן ואליהו שחר, שנרצחו על ידי סמיר קונטאר, בדרישה לפתוח בחקירה כנגד חברת הכנסת יזבק, אשר הביעה בגלוי תמיכה ברוצח יקיריהן.

            .

בנוסף לתמיכתה של יזבק במחבל סמיר קונטאר, פורסם בימים האחרונים כי חברת הכנסת פרסמה בעמוד הפייסבוק הפרטי שלה בשנת 2017, מסרים מפי המחבל כרים יונס שרצח את החייל אברהם ברומברג ז"ל – "או שננצח או שנמות שהידים".

לאחר שבכנסת ה-22 לא נפסלה חברת הכנסת יזבק מלהתמודד בבחירות, עתה יש תמיכה בפסילתה גם בקרב מפלגות מהצד השמאלי של המפה (העבודה וכחול לבן).

היבא יזבק. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יחד עם זאת, היום התבטא סגן הרמטכ"ל לשעבר, וחבר הכנסת יאיר גולן: ״לא נוח לי לקרוא את דבריה של היבא יזבק, אבל לפסול אזרחית שומרת חוק, זה פרס למשמיציה של הדמוקרטיה".

כעת כאשר מתברר כי הפרקליטות העבירה למשטרת ישראל את פרטי המקרה לבחינתו במישור הפלילי, יהיה מעניין לראות מה הפעם יענה בג"צ לעתירה כנגד פסילתה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הפניה התקבלה והועברה לעיון הגורמים המקצועיים. מטעמים ברורים, אין באפשרותנו לפרט מעבר לאמור לעיל״.

מארגון זכויות האדם 'בצלמו', אשר מייצג את משפחות הנרצחים בפיגוע בנהריה נמסר: ״אנו מברכים על החלטת הפרקליטות להורות למשטרת ישראל לבדוק את מקרי ההסתה הרבים של תומכת הטרור היבא יזבק, ומקווים שההליך יסתיים בקרוב והיא תועמד לדין פלילי, מקומה של יזבק בכלא ולא בכנסת ישראל".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.