גם כאשר חשבנו שראינו ושמענו הכל, גם כאשר חשבנו שמעל עשור שלטון ימין, הצליחו להוקיע את ארגוני השמאל הקיצוני וגרורותיהן ממשרדי הממשלה, החשיפה הבאה והבלעדית מגלה אחרת. משרד החינוך פועל בשיתוף פעולה ומאפשר לארגונים הנתמכים בקרן החדשה לישראל, לחדור ולהעביר תכני חינוך לכאורה לילדי ישראל, בין כותליי בתי הספר.

משרד החינוך מזה שנים רבות, מאפשר לשלל ארגונים ועמותות לפעול בבתי הספר שבאחריותו במדינת ישראל, על מנת להעניק פעילויות העשרה ותוכן חיצוניות לתלמידי ישראל. איש לא תאר לעצמו, שבמסגרת אותן תוכניות חיצוניות, ייכנסו ארגוני השמאל אל כותליי בתי הספר, ויעבירו פעילויות תוכן הכוללות את האג'נדות הרדיקליות שלאורן הן פועלות.

מבדיקה שביצענו, בין התוכניות והארגונים הקיימים ופועלים בבתי הספר בישראל, ניתן למצוא את  ארגון פורום המשפחות השכולות הישראלי 'פלסטיני', אשר במטרות התוכניות שלו נכתב כך: "הכרת ה"אחר" 'הפלסטיני' והסרת מחסומי הפחד והשנאה. המטרה לקדם תהליך של הבנה ופיוס בין העמים". אותו ארגון כאמור אחראי מדי שנה על קיום "יום הזכרון המשותף" למשפחות מחבלים ערבים וחיילים ונפגעי פעולות איבה יחידו, מה שמעורר זעם רב מדי שנה בפרט על ידי משפחות השכול בישראל. אותו ארגון לפי ההסבר עליו באתר משרד החינוך, מעוניין במפגשים ותכנים שיועברו על ידי החברים הערבים בו, אשר חלקם הם בני משפחות מחבלים שחוסלו בידי כוחות הביטחון במהלך פיגוע.

מתוך אתר משרד החינוך

הדבר מעורר שאלה נוקבת, האם אותן משפחות מחבלים רוצחים, הן אלה האמורות להעביר תכני חינוך לבני הנוער בתיכון, זמן קצר לפני גיוסם לצה"ל?

ארגון קיצוני ומוכר נוסף הנמצא ברשימת התוכניות החיצונית של משרד החינוך הוא "האגודה לזכויות האזרח בישראל", שמעביר השתלמות לצוותי הוראה בבתי ספר. אותו ארגון ידוע, פועל רבות כנגד פעולות ממשלת ישראל ולרבות – עצירת גירוש מחבלים ובני משפחות מחבלים, מאבק נגד הקלה בנהלי פתיחה באש כנגד מחבלים, וכנגד סיכולים ממוקדים ופעילות קבועה כנגד הריסת בתי מחבלים רוצחים, וכמובן – ייצוג מחבלים בבתי המשפט הישראלים.

עוד ארגון שמאל קיצוני המקיים פעילויות לתלמידי בית הספר במדינת ישראל הוא "תג מאיר", הארגון אשר חרט על דיגלו להלחם בתופעת "הטרור היהודי" אשר מכונה – "תג מחיר", תוך התעלמות כמעט מוחלטת מטרור האבנים היום יומי הערבי, וכן תוך התעלמות כמעט מוחלטת ממעשי "תג מחיר" ערביים רבים, מהסתת המנהיגות הערבית, ובד בבד מאבק לפיטורי רבנים שלטענתם מסיתים. בנוסף, "תג מאיר" יוזם פעולות 'מחווה' למען הציבור הערבי במדינת ישראל.

גם ארגון אג'יק נמצא ברשימת תכני החינוך החיצוניים המאושרים על ידי משרד החינוך. הארגון מפעיל בבתי הספר תכנית בשם "חינוך לשלום" בו הוא מקיים מפגשים בין ערבים ליהודים בכדי ללמוד אנגלית ביחד, לכאורה. על פי נימוק התוכנית באתר משרד החינוך נאמר, ש"המטרה היא ליצור חיבור בין העמים על מנת להפחית את השנאה ולחתור לשלום יחדיו".

כלל הארגונים הללו, וייתכן ונוספים להם, פועלים באישור וידיעת משרד החינוך מזה שנים רבות, במאות בתי ספר במדינת ישראל, אשר ספק רב האם הורי התלמידים מודעים לכך ומאשרים זאת. ארגונים אלה נתמכים כמובן במאות וחלקם אף במיליוני שקלים על ידי הקרן החדשה לישראל, אותו ארגון אשר ממן ארגונים קיצוניים נוספים כגון "בצלם" "שוברים שתיקה" ודומים להם כבר שנים רבות.

הרצל חג'ג', אביה של סגן שיר חג'ג' הי"ד מסר בתגובה: "יש לנו סוף סוף שני שרי חינוך מהימין, שאנו מצפים מהם להחזיר את מערכת החינוך למקומה האמיתי, ולהוציא את כל ארגוני השמאל הקיצוני ששרי החינוך ממרצ הכניסו לבתי הספר. אנחנו דורשים ממנו לא רק להוקיע את פורום המשפחות השכולות הישראלי פלסטיני, אלא להוציא מבתי הספר וממשרד החינוך.

אמו של דני גונן הי"ד, מסרה בתגובה: "זו עוד דוגמא להתנהלות משוללת כל הגיון של מערכת שלא בודקת את עצמה, ונותנת שוב ושוב לגורמים אשר מנסים שנים לייצר הכלה של דבר אחד בלבד. הכלה של מעשי טרור כנגד העם היהודי במסווה של רצון לשלום. כעת, הם מנסים את מזלם בניסיון להשפיע על הדור הצעיר והנפלא שלנו. הם יובילו אותו להבנה, ששירות בצה"ל וארץ ישראל בעדיפות לא ראויה. הבנת האחר והבנת זה שרצונו לחסל אותי, תקבל עדיפות ראשונה במעלה. שוב חוזר הטיעון שעלינו להוריד את ראשינו מול "סבלו" של הפלשתיני. אסור שתוכנית כזו תקבל ולו הזדמנות אחת לדריסת רגל לתוך בתי הספר ובעיקר ללבבות של הנוער הנהדר שלנו. שר החינוך חייב מיד להתערב ולפסול תוכניות אלה.

מארגון זכויות האדם בצלמו, שפנה לשר החינוך למחוק את התוכניות של ארגוני הקרן החדשה לישראל ממאגר תכניות חינוכיות, נמסר: "לא ייתכן שתלמידי ישראל יפגשו עם מחבלים או בני משפחותיהם או עם ארגונים המגנים בבג"ץ על מחבלים כמו האגודה לזכויות האזרח, ושאר ארגוני הקרן בחסות ומימון משרד החינוך וישמעו דברי שקר ועלילות דם נגד חיילי צה"ל. במקביל אנחנו קוראים לשר החינוך לקדם מפגשים של תלמידי בי"ס עם ארגוני זכויות אדם אמיתיים כמו בצלמו ,שורת הדין ,אם תרצו ומשפחות נפגעי פעולות איבה".

מלשכת שר החינוך פרץ נמסר בתגובה: ״אין נרטיב אחר, יש נרטיב אחד והוא מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. השר הנחה את הדרג המקצועי לבצע בדיקה חוזרת של התכנים ולוודא שהתכנים עולים בקנה אחד עם מדיניות המשרד".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.