דף הבית > אקטואליה וחדשות > "חשוב לי לייצג את החברה הערבית בצבא"

"חשוב לי לייצג את החברה הערבית בצבא"

סג"מ ס', ערבי-מוסלמי מהמשולש שסיים לא מזמן קורס קצינים ומשרת בפיקוד העורף, מספר על תחושת ההגשמה: "הרגשתי משמעותי, ומצאתי את עצמי"

סג"ם ס קצין ערבי מוסלמי מפיקוד העורף. צילום: דובר צה"ל
סג"ם ס', קצין ערבי מוסלמי מפיקוד העורף. צילום: דובר צה"ל

סג"ם ס', ערבי-ישראלי מוסלמי שגדל באזור המשולש והיום משמש כקצין אוכלוסייה בפיקוד העורף במחוז הצפון, סיפר בריאיון שהתפרסם בשבוע שעבר באתר "במחנה", על השליחות אותה הוא מרגיש שהוא ממלא: "חשוב לי לייצג את החברה הערבית בצבא".

בריאיון שהעניק לנגה ברנדר, דיבר סג"ם ס' על הפעילות במשמר האזרחי שעודדה אותו להתגייס: "כשפגשתי במסגרת ההתנדבות מוסלמים ששירתו בצה"ל, זה עודד אותי להוציא את הרעיון שלי לפועל ולתרום למדינה".

"יש גם קול אחר בחברה שלנו, כזה שרוצה לתרום ולקחת חלק בביטחון המדינה והאזרחים", מספר הקצין הצעיר שקיבל את דרגותיו בטקס הסיום אך לפני שבועיים: "הרגשתי משמעותי ומצאתי את עצמי".

למרות שההתנדבות לשירות צבאי אינה נפוצה בכפר ובאזור בה גדל סג"ם ס' מספר על תגובות אוהדות בסביבה הקרובה: "הרבה אנשים אומרים לי – גם אנחנו רוצים לתרום'", הוא מסביר. "הם תומכים ומפרגנים. אולי היו גם כאלה שהיו נגד, אבל אף פעם לא בצורה עוינת".

למרות שהוא בוחר להתראיין בעילום שם ולהסתיר את פניו, סג"ם ס' אופטימי לגבי השתלבות אוכלוסיה מוסלמית בצה"ל בעתיד: "אני שומע שיש הרבה מוסלמים שבוחרים להתגייס בתקופה האחרונה, אני מקווה שמספר המתגייסים יעלה ויעלה".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

זנדברג: "מאחלת לממשלה לנפוח את נשמתה"

סיעת מרצ הגישה הצעת חוק לפיזור הכנסת. ההצעה תעלה לדיון במליאה ביום רביעי. יו"ר מרצ: "במקום ללכת למושב שכולו ח"כים קיצוניים עם הצעות הזויות בואו נחזיר את המנדט לציבור"