משרדי המחלקה לחקירות שוטרים בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
משרדי המחלקה לחקירות שוטרים בלוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

בתום חקירה סמויה בת יותר משנה יחידת להב 433 במשטרת ישראל עכבה הבוקר (ב') לחקירה 12 חשודים, בהם קציני צבא ועובדי חברה אזרחית, בחשד לעבירות שוחד וקבלת דבר במרמה. על פי החשד, שני קציני צה"ל בכירים מחיל הים, האחד קצין בדרגת סא"ל והשני בדרגת רס"ן, אחראים על הפעלת קבלני חוץ – עובדי חברה אזרחית – בתחום תשתיות התקשורת, המספקת שירותי תשתית לבסיסי צה"ל, והעבירו במרמה סכומי עתק מהצבא לספקים לאורך שנים, על ידי דרישת תשלום עבור עבודות שמעולם לא בוצעו.

עוד עולה על פי החשד, כי קציני הצבא, אשר מתוקף תפקידם נדרשו לפקח אחר המכרזים וקבלת השירות בבסיסים השונים, היו שותפים להוצאת כספים מהצבא בשיטה האמורה. בתוך כך, חוקרי היאחב"ל בלהב 433 עכבו הבוקר לחקירה את החשודים ובצעו חיפושים במשרדיהם, על מנת לתפוס מחשבים ומסמכים הקושרים אותם עפ"י החשד לעבירות המיוחסות וככל שיידרש בהיבט החקירתי, יובאו בהמשך היום לדיון בבימ"ש השלום בראשון לציון, בבקשה להאריך את מעצרם.

מהמשטרה נמסר כי היא מפעילה מערכי מודיעין וניהול חקירות משותפות עם רשויות אכיפה נוספות, לשם חשיפת מבצעי העבירה והעמדתם לדין. על הפרשיה הוטל צו אסור פרסום, האוסר פרסום כל פרט מפרטי החקירה וכל פרט העלול להביא לזיהוי החשודים.(מצ"ב עותק הצו), למעט נוסח ההודעה הנ"ל, שאושר בפרסום, בהתאם לצמצום הצו ע"י הממונה על החקירה.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון