איתמר בן גל הי"ד

המחבל שרצח היום בדקירות סכין את איתמר בן גל הי"ד הוא ערבי ישראלי, עבד אל כרים עאדל עאצי, תושב יפו בן 19, בן לפלסטיני משכם וערבייה ישראלית מחיפה.

בסרטון מצלמות האבטחה נראה המחבל הערבי רץ, את איתמר בן גל ופוצע אותו אנושות. לאחר מכן המחבל נמלט. בשעה זו עורכים כוחותינו מצוד אחר המחבל.

בשעה 14:26 התקבל דיווח במוקד מד"א על באורח אנוש בפלג גופו העליון, ברחוב שדרות ירושלים באריאל. חובשים ופראמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, העניקו במקום טיפול רפואי ופינו לבית החולים 'בלינסון' בפתח תקווה גבר כבן 30 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, שם נקבע לבסוף מותו. הנרצח הוא איתמר בן גל, תושב הר ברכה בן 29. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. כוחות שב"כ וצה"ל מנהלים סריקות אחר המחבל הדוקר בכפרים סמוכים.

מתחקור בשטח עולה כי המחבל התנפל על בן גל בכיכר לכיוון תפוח ופצע אותו אנושות. המחבל פתח בריצה, אז קצין צה"ל זיהה אותו רץ עם שני סכינים וניגח אותו עם הרכב. המחבל קם והמשיך במנוסה, הקצין ניגח אותו שוב עם הרכב והמחבל קם בשנית ונמלט לכיוון הכפר כיפל חארס.

המחבל עבד אל כרים עאדל עאצי, תושב יפו
זירת הפיגוע. צילום: הלל מאיר, TPS

 

תושבי אריאל והסביבה מתכננים בתגובה לפיגוע להגיע ולהפגין בכניסה לאריאל בשעה 20:00. "דורשים ביטחון!", נכתב בהודעה שהופצה לקראת ההפגנה. "במקביל, מוזמנים להביא אתכם שתיה חמה ועוגות לחלק לחיילים".

אחד מסכינים המחבל. צילום: הלל מאיר, TPS

 

"כשהגענו למקום חברנו לכוח רפואה של צה"ל שהעניק במקום טיפול רפואי ראשוני מציל חיים לגבר כבן 30 ששכב מחוסר הכרה עם פצעי בפלג גופו העליון", סיפר רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א מרדכי יעקב פדר. "המשכנו בטיפול הרפואי שכלל פעולות החייאה מתקדמות, תרופות ועצירת דימומים כשמצבו קשה מאוד".

נחסם לתנועה לכל הכיוונים בעקבות הפיגוע. צומת תפוח וצומת רחלים חסומים לכיוון אריאל.

כוחות הרפואה מטפלים בפצוע. צילום: דוברות מד"א
המחבל כפי שנצפה במצלמות האבטחה. מצוד מתנהל אחריו
זירת הפיגוע. צילום: הלל מאיר, TPS

זירת הדקירה בצומת אריאל. צילום: הלל מאיר, TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא