אזרח ישראלי, בן 45 תושב אפרת, נרצח על ידי מחבל בפיגוע דקירה בקניון בצומת . אזרח נוסף שהיה בקניון נטרל את המחבל.

תיעוד נוסף של האירוע

הזירה בגוש עציון. צילום: עמיחי בן דוד/TPS

 

ממד"א נמסר כי בשעה 11:08 התקבל דיווח במוקד 101 במרחב ירושלים על פצוע קשה מדקירה בצומת גוש עציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא במצב לא יציב.

מבית החולים שערי צדק נמסר "כי לאחר פעולות החייאה נרחבות הפצוע לא שרד את הפציעה האנושה ובבית החולים נקבע מותו".

בעקבות הפיגוע מסר ראש המועצה האזורית שלמה נאמן ואמר: "אני רואה בחומרה את הפיגוע הקשה. מטרתם של מפגעים אלו היא אחת; לשבש לנו את אורח החיים. שכנינו הערבים צריכים להתמודד עם השאלה אחת ויחידה: או שאתם חיים איתנו כאן ומתנהגים כמו בני אדם או שאתם בוחרים בדרך תקיפה ואז גם תשלמו את מלוא המחיר. אני קורא לממשלת ישראל ולצה"ל להפעיל יד ישראלית קשה ולגדוע את ידי המחבלים! אני רוצה לומר בקול ברור שגם אם אנו נפגעים הניצחון יהיה איתנו. הדרך של לפגוע בנו בסופו של דבר לא תשתלם להם. אנחנו כאן לנצח".

הזירה בגוש עציון. צילום: עמיחי בן דוד/TPS

 

פראמדיקית מד"א חגלה ארז סיפרה: "הייתי בקניות בקניון כששמעתי צעקות ויריות בסמוך לכניסה. מיד רצתי למקום וראיתי גבר כבן 40 שכב מחוסר הכרה כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים ודיווחתי למוקד מד"א על האירוע. יחד עם צוותי מד"א וכוח רפואה של צה"ל שהגיעו במהירות למקום המשכנו את הטיפול הרפואי והוא פונה במצב קשה ולא יציב לבי"ח".

צומת הגוש. שלמה מור, חדשות 0404
צומת הגוש. צילום: עמיחי גבאי/TPS
צומת הגוש. צילום: עמיחי גבאי/TPS
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.