ההרוג בפיגוע הדקירה הלילה (חמישי) הוא חייל צה"ל. כך נמסר בהודעה מדובר צה"ל. הודעה נמסרה למשפחתו.

בסמוך לשעה 21:00 בערב התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה אודות צעיר כבן 20 דקור שנמצא מוטל על הכביש בסמוך לקניון בערד, במצב אנוש. לאחר שנעשו בו מאמצי החייאה, נאלצו גורמי הרפואה שהוזעקו למקום לקבוע את מותו. מהמשטרה נמסר כי מתחקור של הכוחות בזירה, עולה כי הרקע לאירוע הדקירה הוא לאומני.

זירת הדקירה בערד. צילוםL דוברות המשטרה
זירת פיגוע הדקירה בערד. צילום: דוברות המשטרה

 

עובר אורח שזיהה הערב את החייל מוטל על הכביש סיפר: "ראיתי את הכל, הוא קפץ על הג'יפ וביקש עזרה".

כוחות גדולים של משטרה ממשיכים בחקירת האירוע וסריקות אחר החשודים במעשה, במהלכן כוחות המשטרה, ביניהם לוחמי יחידות מיוחדות, סורקים את האיזור בו נדקר הבחור בערד ובמעגלי סריקה רחבים, תוך ביצוע פעולות במישור הגלוי והמודיעיני לאיתורם של החשודים שנמלטו מהמקום.

זירת הדקירה בערד. צילום: יחידת גיפים ערד
זירת פיגוע הדקירה בערד. צילום: יחידת גיפים ערד

 

עוד מסרה המשטרה, כי בעקבות ההערכה שמדובר באירוע על רקע לאומני, היא פועלת יחד עם גורמי ביטחון נוספים במהירות הנדרשת ומשנה זהירות. יחד עם זאת, מדגישים במשטרה, כי כוחותיה פרוסים בעיר ואל לציבור לחשוש, ומוסיפים כי "יש לדווח על כל אדם חשוד, על מנת שיגיעו השוטרים ולוחמים המיומנים במהרה לכל קריאה ודיווח אודות כך".

"כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פאראמדיק מד"א זיו שפירא. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

פאראמדיק מד"א, זיו שפירא, שהוזעק למקום. צילום: דוברות מד"א

בעקבות הפיגוע הוקמו מחסומים בכניסות לערים וישובים במחוז נגב.

זירת הפיגוע. צילום: קבוצת מדברים תקשורת
זירת הפיגוע. צילום: קבוצת מדברים תקשורת
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי