בתום חקירה סמויה, משטרת ישראל עיכבה החל משעות הבוקר המוקדמות , ובהם בעלי משרות בכירות במשרד החינוך, בחשד שקיבלו כספים במרמה בסכום העולה על ₪.

החשד: הצהירו במרמה על בדיקות של ורשמו אדם ממשפחתם כבודק למרות שלא הוסמך לכך

 

ראשיתה של החקירה הסמויה בחודש ינואר 2018, בשל תלונה שהתקבלה ממשרד החינוך בעקבות ביצוע בקרה פנימית אשר העלתה חשדות לאי סדרים חמורים בבדיקת עבודות גמר על ידי החשודים.

במהלך החקירה עלה חשד לביצוע עבירות , בנסיבות מחמירות, זיוף ורישום כוזב במסמכי תאגיד. עוד עלה כי החשודים יצרו מערך של בדיקת עבודות גמר ופרויקטים בבתי ספר תיכוניים, אשר הכניסה לכיסם במרמה סכומים מצטברים שהיקפם עולה על 20 מיליון ₪.

18 עוכבו לחקירה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

על פי החשד, חלק מהחשודים הצהירו על בדיקות רבות של בחינות בעל פה ובכתב שנעשו בשכר שהתקבל מחברה חיצונית (הממומנת על ידי ), וזאת על חשבון שעות העבודה השגרתיות עליהן גם מקבלים שכר. עוד עלה החשד, כי אחרים הצהירו על בדיקת נבחנים בעל פה בכמות העולה בהרבה מעל המקובל במהלך שעת עבודה אחת בגינן קיבלו כספים במרמה.

כמו כן, במסגרת הבקרה הפנימית והחקירה, עלה חשד נוסף לפיו מספר חשודים נוספים אף רשמו אדם ממשפחתם כבודק בחינות וזאת למרות שלא הוכשר ולא הוסמך לכך, ובדרך זו גרפו בהונאה ומרמה מאות אלפי שקלים לכיסו.

"משטרת ישראל רואה בחומרה פגיעה בטוהר המידות באשר הוא ותמשיך לפעול לחשיפה וחקירה של תהליכים פסולים המתרחשים תוך ניצול עמדות ותפקידים ציבוריים במשרדי ממשלה במטרה להוציא כספים מקופת המדינה ועל חשבון משלם המיסים הישראלי שלא כדין", נמסר הבוקר (ב') מהמשטרה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.