No Tag To Print

שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן בפתיחת כנס ירושלים. צילום: הלל מאיר TPS
ניר חפץ והילה גרסטל. צילום: סינדל, פלאש 90

בעקבות ערער המשטרה: הוארך מעצרו של אלי קמיר

ביהמ"ש האריך את מעצרו של היועץ שחשוד בתיווך בין חפץ ולגרסטל, בשישה ימים

חפץ וגרסטל. צילום: סינדל, פלאש 90
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את ערעור המשטרה והאריך את מעצרו של יועץ התקשורת אלי קמיר עד יום ראשון. השופט יוסי טופף אמר כי, "קיים חשד סביר אף מעבר לנדרש לביצוע העבירות המיוחסות למשיב. יש עילת מעצר ברף גבוה".

יהונתן תדמור, נציג הפרקליטות שהגיע לדיון ערעור הארכת המעצר, אמר כי "ככל שהחשדות נכונים מדובר באירוע חמור מאין כמותו עם פוטנציאל השחתה של אחת המשרות הבכירות ביותר בשירות הציבורי".

עו"ד שרון קלינמן שמייצגת את קמיר אמרה בדיון כי קמיר הודה ששוחח עם ניר חפץ על מינויה של השופטת הילה גרסטל ליועצת המשפטית של הממשלה, ואף כי שוחח עם גרסטל בעניין – אך הכחיש כי העביר לה הצעה כלשהי.

חוקרת להב 433 רפ"ק עדי אדרי אמרה בדיון: "מדובר בשחיתות שלטונית ברמה הגבוהה ביותר. בפעולות שיבוש שמשליכות על שני החשודים. מדובר בהצעת שוחד. החשוד נמצא בלב האירוע".בתוך כך, פורסם כי אתמול מסרה השופטת עדות, אך התחמקה מהשאלות ולא שיתפה פעולה באופן מלא בחקירה.

לפי חדשות 10, המידע הגיע ליועץ המשפטי הלממשלה לפני כשבועיים מצד שלישי. על פי עדותה של גרסטל, היא שיתפה את חברתה הקרובה, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, שתזומן למתן עדות בקרוב. עוד דווח, כי יועץ התקשורת קמיר בחקירתו הכחיש בהתחלה את החשדות נגדו בפרשת גרסטל. לאחר מכן מסר כי הוא זה שיזם את קידומה של גרסטל, ואז חפץ הציע לסגור את התיק נגד נתניהו בתמורה. במקביל, דווח ב"וואלה" כי חפץ מנהל מגעים מתקדמים להפוך לעד מדינה.

בתוך כך, התיק המדובר בו דנה גרסטל בהקשר של שרה נתניהו הוא ככל הנראה תיק הבוררות שניהלה השופטת בין העיתונאי כספית ובין נתניהו. כזכור, גרסטל גזרה על כספית פיצוי של 50 אלף ש"ח עבור נתניהו.

הודעת המשטרה מהבוקר

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, פתחה אתמול (ב') היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה בתום תקופה של פעילות סמויה. משטרת ישראל עצרה אתמול שני חשודים בביצוע עבירות פליליות ובכלל זה עבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו בשלהי שנת 2015, עת נעשתה פנייה ע"י יועץ התקשורת אלי קמיר לשופטת הילה גרסטל בהצעה לסייע לקדם את מינויה למשרת היועמ"ש לממשלה, ובכך להטות את הליך הבחירה לטובת המועמדת, לכאורה בתמורה להבטחה עתידית מצדה לגבי החלטה עתידית שלה בפרשה פלילית מסויימת, שבה היה לחשודים עניין. עפ"י הראיות שנאספו עד כה, פנייה זו למועמדת לא צלחה בסופו של דבר.

החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה. במסגרת החקירה, ניגבו גירסאות המעורבים. המועמדת מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים. שני החשודים נחקרו באזהרה בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. בשלב זה הוחלט לבקש להאריך את מעצר החשודים לצורך המשך החקירה.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו, הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו. תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".

It is not Android