למצולם אין קשר לכתבה. צילום: פלאש 90
למצולם אין קשר לכתבה. צילום: פלאש 90

נציבות שירות המדינה בודקת חשד לפיו בכיר בפרקליטות הטריד מינית מילולית מספר פרקליטות הכפופות, כך לפי פרסום בחדשות 2. לאחר בירור התלונה תמליץ הנציבות, במידת הצורך, על הגשת כתב אישום.

את המידע בנושא העבירה פרקליטה בכירה בתפקיד רגיש. על פי תלונתה, הבכיר נהג להטריד עובדות ואמר להן מספר פעמים הערות בעלות אופי מיני שגרמו להן להרגיש שלא בנוח. הפרקליטה הבכירה סיפרה גם אודות קשר אישי שקיים הבכיר עם פרקליטה נוספת הכפופה לו. לטענתה, למרות הקשר האישי בניהם הוא דן בתנאיה ובקידומה בתוך המשרד.

כזכור, לפני כשלושה חודשים נגנז התיק נגד עורך הדין אורי קורב, שנחשד בעבירות מין בפרקליטה אחרת בפרקליטות מחוז ירושלים. זאת בשל סירובה של הפרקליטה למסור עדות או לשתף פעולה בכל אופן עם כל הליך משפטי בנושא. תחילתו של התיק ביוני בשנה שעברה, אז נמסר למנדלבליט כי פרקליטה דיווחה על המעשים, עליהם שמעה, לממונה על השוויון המגדרי במשרד המשפטים.

היועץ הנחה את ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה לבדוק את הטענות באמצעות צוות חקירה מיוחד ובו חוקרים שאינם עובדים כלל עם קורב. עוד ביקש כי ליווי החקירה ייעשה על ידי תובע מהפרקליטות הצבאית ולא מפרקליטות המדינה, שכן קורב הינו פרקליט בכיר ומוכר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא