עמותת מילאומיניקים בחזית פרסמה דו"ח הקושר בין עדאלה ובין ארגונים הקוראים לחרם על ישראל. בכתבה שפורסמה אמש (ג') ב"מבט", עולה קשר ישיר בין ארגון 'זכויות האדם' ובין ארגונים בינלאומיים כמו Black Lives Matter, השותפים לקמפיין ה-BDS.

עו"ד חסן ג'בארין, מייסד ומנכ"ל עדאלה. צילום: האתר הרשמי של עדאלה
עו"ד חסן ג'בארין, מייסד ומנכ"ל עדאלה. צילום: האתר הרשמי של עדאלה

כך למשל בגל הטרור האחרון נרצחו 42 ישראלים ונפצעו למעלה מ-500 בעשרות פיגועים. במאמר דעה שפרסמה העמותה, נקבע כי הקורבנות הם דווקא הפלסטינים. "אירועי השבועות האחרונים מתאפיינים בין היתר בהחרפת מדיניות הכיבוש נגד הילדים הפלסטיניים והפיכתם לקבוצת מטרה… ילדים רבים מוצאים להורג בטענה להחזקת סכין. חקירות בעניין ההרג אינן נפתחות והגופות אף אינן מוחזרות להורים המנועים בשל כך להעניק להם כבוד ואהבה אחרונים".

עדאלה, המציג עצמו כ"מרכז משפטי למען זכויות ערביי ישראל", נוטל חלק קבוע בביקורת על ישראל המגיעה מן האו"ם. באחד הדו"חות שנכתבו אחרי מבצע צוק איתן אותו שלחו לאו"ם, כתבו כי "הדיווחים והנתונים שהצטברו עד כה מעלים חשד רציני להפרות חמורות של המשפט הבינלאומי עד כדי לפשעי מלחמה".

עדאלה זוכה לגיבוי בגובה של מיליוני אירו מגופים שונים, בהם הקרן החדשה לישראל, ממשלות זרות וקרנות ערביות, כשיש ספק אם התורמים מודעים לקשר הייחודי של עדאלה עם גופי BDS.

על פי הדו"ח של מילואימניקים בחזית, לעדאלה שיתופי פעולה עם אותם ארגוני קיצוניים. איתי ראובני, ממכון המחקר NGO מוניטור, אמר ל"מבט" כי חלק מהקשר כולל הקמת אירועים משותפים. אחד המיזמים המשותפים נקרא "תיקי הנאכבה", פרויקט משותף לעדאלה ולמרכז לחקר פלסטין מאוניברסיטת ניו יורק. עורכי המיזם הם אנשי תנועת החרם.

ממרכז עדאלה נמסר בתגובה: "עדאלה הוא מרכז לזכויות אדם, הפועל על פי ערכים אוניברסליים וזוכה להערכה בינלאומית. אנו עסוקים כעת בכוונת המדינה להרוס את הכפר הבדואי אום-אל ח'יראן ולכן לא קראנו את הדו"ח במלואו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20