העמדה של המשלחת הישראלית באסיפת אונסק"ו
העמדה של המשלחת הישראלית באסיפת אונסק"ו

 

אחרי חרם ההמנון והדגל איחוד האמירויות ממשיך את החרם כלפי מדינת ישראל גם באונסק"ו. היום (ב') נפתחה האסיפה הכללית הדו-שנתית של אונסק"ו בה מתכנס הארגון ומקבל החלטות בפורום המלא שלו הכולל את כל מדינות העולם.

איחוד האמירויות, שתרמה את שיפוץ אולם הועידה הכללית, חילקה הבוקר לכל המדינות החברות מתנה. לנציגי כל המדינות חיכו על השולחן מכתב ומתנה, מטבע כסף לרגל חנוכת האולם החדש, אולם על השולחן הישראלי לא נמצא דבר לאחר שנציגי המשלחת הערבית דילגו על השולחן של מדינת ישראל.

העמדה הסמוכה של אירלנד ועליה המתנות
העמדה הסמוכה של אירלנד ועליה המתנות

 

שגריר ישראל לאונסק"ו כרמל שאמה הכהן: "מדינת ישראל אינה זקוקה למתנות אבל הצעד המכוער והפרימיטיבי הזה כאן בארגון התרבות והחינוך העולמי בהמשך ליחס המקומם שקיבלו הג'ודאים שלנו בתחרות בבירת איחוד האמירויות מעיד כמה שנאה, הסתה ומנטליות חשוכה עוטפת את האנשים האלה מה שמוכיח שבכסף אולי אפשר לקנות הרבה דברים אבל כנראה לא שכל, נימוסים והליכות".

"הם טוענים תמיד שהם גם בני אברהם אבינו רק שאברהם אבינו היה ידוע בהליכותיו בכלל ובהכנסת אורחים בפרט והוא זה  שלימד ש'שונא מתנות יחיה' קל וחומר מאנשים שמונעים משנאה", אמר שאמה הכהן והוסיף: "בכוונתי לפנות עוד היום בפתח הכינוס למנכ"לית הארגון שאחראי בין היתר על תחום הספורט שתגנה את אירועי אבו דאבי, אין מקום לחרמות, הפליות ופוליטיקה בספורט. להפך, הספורט אמור להיות גורם בונה, מאחד ומגשר".

המטבע שחולק לכל המדינות באסיפת אונסק"ו מלבד ישראל
המטבע שחולק לכל המדינות באסיפת אונסק"ו מלבד ישראל

WhatsApp Image 2017-10-30 at 12.21.33

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם