המחאה הישראלית נגד העפיפונים: לאחר חודשים ארוכים של ובלוני , המריאו הלילה (ב') חקלאים מעוטף עזה להאג, כדי להגיש לבית הדין הבינלאומי נגד בכירי ארגון הטרור בעזה. התביעה, שתוגש באמצעות ארגון 'שורת הדין', תהיה בשמם של חקלאי העוטף, יחד עם 50 אלף איש מישראל ומהעולם שהצטרפו לתביעה נגד בכירי .

טרור העפיפונים מכה בשדרות. צילום: דני בן דוד, קק"ל

במקביל להגשת התביעה, תוצג מול בניין בית הדין הבינלאומי מיוחדת שהוטסה להאג ובה תיעוד של נזקי טרור העפיפונים ובלוני התבערה בעוטף­­­ עזה, כל זאת על גבי טרקטורים.

מדובר בתגובה אזרחית ראשונה לגל טרור עפיפוני ובלוני התבערה שכילה כעשרת אלפים דונם של חורש טבעי והרס את חופשת הקיץ ושגרת החיים של רבבות מתושבי . בין החקלאים שימריאו הלילה להאג: מנהל ענף החקלאות בקיבוץ ניר עם, עופר ליברמן, קיבוץ שבו נשרפו כאלף דונם בקיץ האחרון, רפי בביאן מקיבוץ עלומים שבעוטף עזה ואדי פולונסקי מקיבוץ אור הנר שבעוטף עזה. התביעה תוגש נגד בכירי ארגון הטרור חמאס, בהם סאלח אל עארורי, זאהר ג'בארין וח'אלד משעל.

טרור העפיפונים. צילום: קק"ל

 

החקלאים שנפגעו מטרור העפיפונים תובעים את בכירי חמאס בגין שורת עבירות שהן הפרה בוטה של סעיפים רבים ב"אמנת רומא", בהן: הבערת שדות חקלאיים על ידי עפיפוני תבערה, תקיפת גבולות ישראל, שימוש בילדים למטרות לחימה, והן בשימוש באוכלוסייה אזרחית כמגן אנושי.

"ישראל לא תשתוק. המציאות הביטחונית הקיימת, שבה שדות ויערות בישראל נשרפים בכל יום בידי פעילי ארגון טרור, היא בלתי מתקבלת על הדעת", אמרה נשיאת ארגון 'שורת הדין', עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר. "לא ייתכן שבכירי החמאס יאשימו את ישראל בפשעי מלחמה בזמן שהם משתמשים באוכלוסייה אזרחית, בדגש על ילדים, כמגן אנושי לפעולות הטרור שלהם – שמופנות פעם אחר פעם לאזרחי ישראל. ועל כן, אנו קוראים לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג למצות איתם את הדין".

ממריאים. נשיאת ארגון 'שורת הדין' ניצנה דרשן לייטנר, אדי פולונסקי מקיבוץ אור הנר ורפי בביאן מקיבוץ עלומים
טרור העפיפונים. גבול ישראל-עזה. צילום ערבי
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.