חקירת אירוע הירי בפלסטיני בסוף השבוע הולכת ומסתבכת. בלילה שבין שישי לחמישי נתקל כוח של גדוד מעורב בהפרת סדר המונית שגרמה לתקרית בה ניסה מחבל פלסטיני לחטוף נשק של אחד הלוחמים ולתקוף אחר במוט ברזל. במהלך האירוע נפגע הפלסטיני אולם במצ״ח חושדים כי הלוחמים לא פעלו כראוי באירוע בין היתר לא זיהו את חומרת פציעתו של הפלסטיני שמאוחר יותר מת מפצעיו.

לאחר שורה של גרסאות שהוצאו מתוך הצבא לאחר האירוע התברר בנתיחת הגופה כי המחבל מת בסופו של דבר בגלל כדור שנורה לעברו וגרם לדימום פנימי שהוביל למותו. מוקדם יותר היום טען הפרמדיק בחקירתו כי לא הבחין בפצע הירי במהלך הטיפול. למרות שבהודעת דובר צה״ל הראשונה נשלל אירוע ירי במצ״ח חושדים כי גם התחקירים הראשונים לא בוצעו כראוי דבר שגרר את המשטרה לחקור לא פחות מתשעה , חלקם באזהרה וחלקם בחשד לבציוע עבירה ברשלנות. גורם משפטי המעורה בפרטים מוסיף כי יתכן ובהמשך סעיף החשדות יעבור לחשד להריגה ברשלנות.

כזכור, במהלך האירוע רץ המחבל עם ברזל בידו לעבר הכוח. הכוח ביצע ירי לעברו ממנו לא נפגע. לאחר מכן הפעילו החיילים כוח על מנת לעצרו. במהלך אירוע זה ניסה לאחוז ולחטוף את נשקו של אחד החיילים.

החיילים עצרו את עומר ואזקו אותו, והוא נבדק על ידי חובשת בנקודה שקבעה שמצבו תקין. לאחר מכן, המשיך הכוח להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות לכיוון הפרת הסדר בסמוך למקום בו הוחזק המחבל, ונראה שהוא נחשף לגז שיתכן שגרם למותו.

מצבו הרפואי התדרדר הוא פונה וטופל על ידי כוח צה"ל שלבסוף קבע את מותו. בחיפוש התברר כי המחבל נשא על גופו . כאמור, בעקבות האירוע ומכיוון שעומר מת בעת שכבר היה נתון במעצר בידי כוחות צה"ל, נפתחה חקירת מצ״ח במסגרתה נבחנו נסיבות מותו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.