דף הבית > אקטואליה וחדשות > חקיקה חדשה תנסה להוציא את 'שוברים שתיקה' מחוץ לחוק

חקיקה חדשה תנסה להוציא את 'שוברים שתיקה' מחוץ לחוק

שר התיירות לוין יקדם חוק שייצר פיקוח על תרומות המגיעות ממדינות זרות לעמותות אזרחיות, וינסה לקבע את מעמדן של עמותות הפועלות נגד חיילי צה"ל כלא חוקי

"אולי נמנה שופט לשר תקשורת", יריב לוין.  פלאש 90
שר התיירות יריב לוין. פלאש 90

בהמשך להודעתו של ראש הממשלה מתחילת השבוע, כי בכוונתו להקים וועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת נושא המימון של מדינות זרות לארגונים שפועלים נגד חייל צה"ל. פרסם אמש (שני) כתב 'כאן' זאב קם כי נתניהו יקדם חוק שיאסור מימון של עמותה פוליטית על ידי מדינה זרה.

בישיבת ראשי הקואליציה שהתקיימה ביום ראשון סוכם פה אחד על תמיכה בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא מעורבות ממשלות זרות, במימון התארגנויות פוליטיות ופעולות לפגיעה בחיילי צה״ל.

יו"ר שוברים שתיקה אבנר גבריהו. צילום: quique kierszenbaum
יו"ר שוברים שתיקה אבנר גבריהו. צילום: quique kierszenbaum

על פי הפרסום של קם את החקיקה יוביל שר התיירות יריב לוין. עוד דווח כי תכליתה של החקיקה היא לייצר פיקוח על תרומות המגיעות ממדינות זרות ומיועדות לעמותות אזרחיות. בנוסף דיווחה אתמול כתבת ערוץ 2 דפנה ליאל כי החוק החדש ינסה להביא להוצאתו אל מחוץ לחוק של ארגון ׳שוברים שתיקה׳, ולקבע את מעמדן של עמותות הפועלות כנגד חיילי צה"ל כלא חוקי.

בתגובה להודעתו של נתניהו ביום ראשון אמרו בארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה כי "מי שפוגע בחיילי צה"ל זו ממשלת נתניהו בעצמה ששולחת את חיילי צה״ל לכיבוש לשלוט במיליוני בני אדם רק כדי שמפעל ההתנחלויות ימשיך לשגשג והמתנחלים ימשיכו לתמוך בה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א