חצי שנה לאחר שעובד פלסטיני במפעל '' שבאזור תעשייה שבשומרון רצח את קים לברנגרוד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד בפיגוע אכזרי, עובדי קבוצת 'אלון' שעבדו במשרדי ההנהלה, חנכו אמש (ד') במפעל משרדים מחודשים, לאחר השקעה של כמיליון שקלים ואף החזירו לברקן את העובדים שעברו לאחר הפיגוע הקשה, למשרדים זמניים בראש העין. היום חזרו כולם לעבוד מתוך והמפעל חזר לתפקוד מלא.

"היו מי שניסו לפגוע בדו-קיום שנוצר כאן". כוחות צה"ל מחוץ למפעל בברקן בו ביצע מחבל פלסטיני המפעל את הירי. צילום: פלאש 90

 

"העובדים התקשו לחזור למקום בו שלט הטרור"

במהלך חנוכת המשרדים, מנכ"ל הקבוצה, , קבע במקום יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן. "החודשים לאחר הפיגוע היו קשים מאוד, חלק מהעובדים באופן טבעי התקשו לחזור למשרדים למקום בו בוצע הרצח הנתעב, למקום בו שלט הטרור", אמר אלון. "אבל לאחר תקופה קשה, החלטנו להרים ראש ולא רק שלא לעזוב, לא רק שלא לצמצם אלא להגדיל ולחזק. זו תהיה התשובה שלנו למי שניסה לפגוע בדבר היפה שניסינו לבנות כאן". אלון אף הודה לדגן על הליווי "לכל אורך התקופה הקשה הזו".

ירה בבאר ממנה שתה | מסע הרצח של המחבל

 

"אתם בחרתם בחיים", אמר ראש המועצה לנוכחים בטקס קביעת המזוזה במשרדים החדשים. "עצם הנוכחות שלכם ושל העובדים שלכם כאן היא אמירה ציונית וערכית מאין כמוה. אתם בונים את השומרון, נותנים פרנסה ליהודים ולא-יהודים, ובמעשה הזה שלכם היום, העמקת את השורשים שלכם כאן כתשובה לפיגוע, הבאתם הרבה אור ודחיתם את החושך".

בנו של רפי אלון נשא גם הוא דברים ואמר כי "היו מי שניסו לפגוע בדו-קיום שנוצר כאן אולם אנחנו יכולנו להם וחזרנו לברקן במלוא המרץ".

נרצחי זיו חג'בי וקים יחזקאל הי"ד
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.