נגד . הגרלת סידרה את אחד המפגשים המרתקים במסגרת חצי הגמר. המשחק הראשון מבין השניים ייערך הערב, 21:45, בסנטיאגו ברנבאו. שתי הקבוצות נפגשו בגמר האלופות בעונה שעברה בו זכתה ריאל עם שער ניצחון דרמטי סמוך לסיום הארכה, כמו גם לפני שלוש שנים גם אז ניצחו הבלאנקוס.

זינאדין זידאן ודייגו סימאונה. תמונות: רויטרס ו-The Sport Review
זינאדין ודייגו . תמונות: רויטרס ו-The Sport Review

המפגשים בין שתי היריבות במדריד הפכו למשהו שגרתי בשנים האחרונות, כאשר בארבע העונות האחרונות שתי הקבוצות נפגשות בשלבי הנוקאאוט של המפעל הכי יוקרתי לקבוצות. פעמיים הפסיד דייגו סימאונה לריאל בגמר. דווקא בעונה חלשה יותר של קבוצתו בליגה הספרדית, סימאונה רוצה לזכות בתואר שחסר לו כדי להיכנס לליגה המצומצמת והאיכותית של המאמנים שזכו בליגת האלופות.

הבעיה של סימאונה היא שאתלטיקו אף פעם לא הדיחה את ריאל מדריד במפגשים הרבים ביניהן בליגת האלופות. היתרון של אתלטיקו יהיה שמשחק הגומלין ייערך בוויסנטה קלדרון,מגרשה הביתי. לאתלטיקו יש הגנה מצויינת והמטרה של סימאונה הערב תהיה לא להפסיד ואולי אף לעקוץ ולהבקיע שער חוץ יקר.

נפגשו פעמיים בגמר בשלוש השנים האחרונות. ריאל ואתלטיקו. צילום: Laura Hale
נפגשו פעמיים בגמר בשלוש השנים האחרונות. ריאל ואתלטיקו. צילום: Laura Hale

הפרסומים בספרד אחרי ההפסד בסופר קלאסיקו, לפיהם אם ריאל תאבד את האליפות ואת ליגת האליפות, זינאדין זידאן יסיים את תפקידו, גרמו למאמן הצרפתי להיות במוקד העימות הערב. זידאן שזכה באלופות בעונה שעברה יכול לזכות העונה בתואר פעם שנייה ברציפות, דבר שאף מאמן בהיסטוריה לא עשה, ולהחזיר לריאל בנוסף את האליפות.  מנגד, עלייה של סימאונה לגמר וזכייה היסטורית של הארגנטינאי בתואר תהיה הוקרה למאמן המצוין והמוערך.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.