מיכל חלימי בת 29, המתגוררת באחד היישובים שבגזרת בנימין, נרצחה על ידימוחמד חארוף בן זוגה הפלסטיני תושב שכם כשהיא בהריון מתקדם, וגופתה אותרה בחולון לפני כשבועיים, כך הותר הבוקר (ד') לפרסום.  החשוד הודה במעשה ושיחזר את מעשה הרצח. על פי עדותו הוא פגש את המנוחה באזור חולון, חנק אותה, הטיח אבנים בראשה, כיסה את גופתה ועזב את המקום ברכבה. חארוף טען היום בבית המשפט השלום בירושלים היום  כי המניע לרצח היה שביתת המחבלים הערבים בבתי הכלא: "רציתי לחטוף אותה ולהחליף את האסירים", אמר, הכחיש שהייתה ביניהם מערכת יחסים ואיים "להרוג את כל היהודים, לא מספיק לי אחד". במשטרה הבהירו לעומת זאת כי מדובר ברצח על רקע פלילי ולא על רקע לאומני, וכי החשוד מנסה להרוויח "כספי מחבלים", באמצעות טענותיו. בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום בגין רצח ועבירות נוספות.

צילום: דוברות המשטרה

במשטרת ישראל התקבל דיווח בסוף חודש מאי על היעדרותה של חלימי ובעקבות כך נפתחה חקירה ונעשו ניסיונות לאתרה. במסגרת החקירה, עלה כי הנעדרת עזבה מרצונה וככל הנראה שוהה בביתו של צעיר פלסטיני תושב שכם עמו הייתה במערכת יחסים. תחת צו איסור פרסום, נעצרו מעורבים נוספים תושבי טייבה עימם החשוד היה בקשר.

מיכל חלימי, נרצחה על ידי בן זוגה הפלסטיני בחולון
מיכל חלימי ז"ל

בפייסבוק של השניים, נראו תמונות משותפות והצהרתם בדבר כוונתם להתארס. עם התפתחות החקירה, נעצר החשוד עמו הייתה בקשר וכבר בשלב הראשון של חקירתו עלו סתירות לעניין מקום שהותה של הנעדרת, עובדה שהעלתה את החשד למעורבותו בהיעדרותה. במהלך החקירה, עלו ממצאים שחיזקו את החשד כי הנעדרת אינה בין החיים.

מיכל חלימי ז"ל, נרצחה על ידי בן זוגה הפלסטיני
חלימי ז"ל, צילום: מתוך פייסבוק

במהלך חקירתם מסרו המעורבים תושבי טייבה כי בין החשוד והמנוחה הייתה מערכת יחסים, וביום היעדרותה, נפגשו השניים באזור חולון, שם ככל הנראה בוצע הרצח. בתאריך 24.7.17 אותרה גופת המנוחה שזוהתה במכון לרפואה משפטית.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20