פגישת חמינאי-פוטין ב-2015. צילום: מתוך טוויטר
פגישת -פוטין ב-2015. צילום: מתוך טוויטר

 

האייתוללה עלי חמינאי אמר אתמול (ד') לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, המבקר בטהרן, כי על שתי המדינות להגביר את שיתוף הפעולה ביניהן במטרה לבודד את ארה"ב וכדי להביא ליציבות במזרח התיכון, כך פורסם ב'וואלה'.

פוטין הגיע לביקור ברפובליקה האסלאמית כחלק מתהליך של הידוק יחסים בין רוסיה לאיראן, שהן התומכות הגדולות של אסד שחזר לשלוט ברוב שטחי סוריה. הנשיא הרוסי לא הסתיר את התמיכה שלו בצד האיראני בכל הקשור להסכם הגרעין, אותו הצהיר כי לא יאשרר, ואמר למנהיג העליון של איראן: "אנחנו מתנגדים לכל שינוי חד צדדי בהסכם הרב צדדי".

"שיתוף הפעולה שלנו יכול לבודד את אמריקה", אמר האייתוללה לנשיא רוסיה, והוסיף: "הכישלון של הטרוריסטים הנתמכים בידי ארה"ב בסוריה הוא ברור, אבל האמריקנים ממשיכים במזימות שלהם". גם הנשיא האיראני, חסן , אמר דברים ברוח דומה לנשיא פוטין במהלך פגישה משולשת עם נשיא אזרבייג'אן בטהרן. "שיתוף הפעולה שלנו עזר למלחמה בטרור האזורי ויחד נוכל להשיג שלום וביטחון באזור.

בינתיים מנסים הרוסים לקדם יוזמה דיפלומטית בסוריה, שתכלול פסגת שלום בעוד כשבועיים אך כרגע הם נתקלים בסירוב מצד האופוזיציה. פוטין אופטימי: "אנו מצליחים לצאם את העמדות שלנו לגבי סוריה".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.