ארגון בשם 'עזה עכשיו' מאשים את צה"ל בהצבת חיילים בעלי צרכים מיוחדים בגבול רצועת עזה. לטענת הארגון, החיילים שולבו בחיל התותחנים במטרה לבצע ירי חסר הבחנה ולא מודע כלפי אוכלוסיית עזה.

חמאס נגד חיילים בעלי צרכים מיוחדים. צילום מסך מעמוד הפייסבוק "Gaza now"

 

הטענות השקריות פורסמו בעמוד הפייסבוק של הארגון המונה כמיליון וחצי חברים וכן בחשבון טוויטר בעל שם זהה. בפוסט צירף הארגון תמונות של שני חיילים המשתתפים בתכנית 'גדולים במדים'. בעקבות הפרסום, משפחות החיילים חוששות לפגיעה בהם ועמותת "יד לילד המיוחד" פנתה לצבא בדרישה לחקור את הנושא.

במסגרת תכנית 'גדולים במדים' של עמותת יד לילד המיוחד ו-JNF ארה"ב, משולבים בצה"ל 400 צעירים עם צרכים מיוחדים ב-25 בסיסי צה"ל בכל הארץ, בתוכם גם בני מיעוטים. מדובר בפרוייקט יחודי לצבא הישראלי שהינו היחיד שמשלב בעלי צרכים מיוחדים. התכנית זוכה לתמיכת כלל ראשי המדינה ובהם: ראש הממשלה והנשיא, שר הביטחון והרמטכ"ל.

"העובדה שהאויב בחר לתקוף אותם מעידה על שפלותו"

האלוף במיל' גבי אופיר, יו"ר 'יד לילד המיוחד', אמר כי "ארגון הטרור חמאס מחפש כל דרך להכפיש את מדינת ישראל ואפילו לא מתביישים להשתמש בצעירים המיוחדים שלנו. צעירים אלו שגורלם לא שפר עליהם הם אות ומופת בעולם, מתנדבים ותורמים רבות לצה"ל ואינם נמצאים במקצועות לחימה".

לעזתים, הוא אומר, "אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד מטפלים באהבה וברגישות בילדים עם צרכים מיוחדים נשמח לתרום לכם מניסיוננו".

עזה נגד חיילים בעלי צרכים מיוחדים. צילום מסך מחשבון הטוויטר "Gaza now"

 

סא"ל במיל' אריאל אלמוג, יו"ר 'גדולים במדים', הגיב לדברים ואמר כי "תכנית גדולים במדים רואה לנכון לשלב צעירים עם צרכים מיוחדים בכל יחידות הצבא בכדי להראות לעם שאם הם יכולים כולם יכולים, אלה הפנים הכי יפות של צה"ל ואנחנו נמשיך להציג אותם לכל העולם בגאווה גדולה!"

לדברי מנהל 'גדולים במדים', רס"ן במיל' טיראן עטיה, "אנו גאים להוביל תכנית המשלבת אנשים עם צרכים מיוחדים בהתאם ליכולותיהם כחלק מראיה ארוכת טווח של שילובים במארג החברה הישראלית. העובדה שהאויב בחר להתקיף חיילים מדהימים אלו מעידה על שפלותו של האויב ועל ה'פייק ניוז' חסר הגבולות שלו. העלאת המודעות לחיילים אלו, אשר כנגד כל הסיכויים גויסו לשירות התנדבותי בצה"ל, מציבה את 'גדולים במדים' בחזית ההסברה הישראלית והנה תעודת כבוד לחוסן של צה"ל כצבא העם".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון