גורמי בריאות ברצועה טוענים, כי לפי שעה לא אותר נגיף הקורונה בעזה אולם ממשלת חמא"ס החלה להקים מרכזי בידוד. מרכז אחד יוקם במעבר רפיח בדרום ושני יוקם ליד מעבר ארז בצפון הרצועה ובכל אחד מהם מתוכננים להיבנות 500 חדרים.

עפ"י הנחיות השלטון ברצועה, נדרשים כל התושבים והנכנסים במעברים להימצא בבידוד למשך שבועיים אולם תושבים ברצועה טוענים, כי מקורבים להנהגת חמא"ס פטורים מהנחיות אלו ואחדים שוחררו לבתיהם.

העבודות להקמת מרכזי הבידוד החלו לאחר סערה ציבורית בעקבות תמונות, שהעידו על תנאים מחפירים במרכז בידוד ארעי בבית ספר ברפיח. בין השאר התלוננו תושבים בבידוד על יחס נוקשה מצד שוטרי החמא"ס המפקחים עליהם.
בעקבות זאת יצא מנהיג חמא"ס בעזה, יחיא סינואר, לביקור במעבר רפיח והורה על האצת העבודות.

דחפורים ועליהם שלטי "עז א דין אל קסאם" כבר מכשירים את הקרקע.
כעת דורש שלטון חמא"ס ממשרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה לקבל את בית החולים התורכי, שבמרכז הרצועה, לידיו ולהפוך אותו למתקן לטיפול בחולי קורונה. הרשות הפלסטינית טוענת, כי צעד זה מחייב אישור מצד תורכיה.
בתוך כך דווח ברצועה, כי הרשות הפלסטינית העבירה לרצועה מכשירים וערכות לאיתור הנגיף ותוצאות הבדיקות הועברו בחזרה לידי הרשות הפלסטינית.

היום תתכנס ועדת הפלגים ברצועת עזה כדי לדון בצעדים הנדרשים להתמודדות עם הנגיף, בצל הביקורת על התנהלותה של חמא"ס, שמקבלת את ההחלטות לבדה. וועדת הפלגים תדרוש מחמא"ס לפתוח מספר בתי מלון ולהסב אותם למתקני בידוד.

אמש דווח, כי איש העסקים הפלסטיני, עבד עזיז אל ח'אלדי, העמיד את מלון "קומודור" שבו 150 חדרים, שבבעלותו לטובת מערכת הבריאות ברצועה.

בינתיים, לצד הטענות, כי לא אותרו מקרי הידבקות ברצועת עזה, נערכת חמא"ס בעיקר בתחום המניעה והאכיפה: כעת שוהים 2778 תושבים בהסגר ביתי ועוד 240 שוהים במתקני בידוד של מערכת הבריאות. אמש (שלישי) חזרו 191 תושבים דרך מעבר רפיח ונכנסו כולם למתקני הבידוד.

חמא"ס שיחררה 520 אסירים ל"חופשה תמורת ערבות" ועוד 87 אסירים אחרים זכו לשחרור מוקדם.
חמאס אף הודיעה אמש, כי היא מונעת את כל ביקורי אסירים בבתי הכלא ותאפשר במקום זאת שיחות טלפון עם בני המשפחה ומשטרת החמא"ס הודיעה, כי נפתחו הליכים כנגד שישה תושבים, שהפיצו שמועות ברשתות החברתיות.

ברוך ידיד TPS

ברוך ידיד TPS


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.