מושיר אל-מסרי דובר תנועת , אמר היום בריאיון לאל ג'זירה על חיסול המחבל מאזן אל פקהא אתמול (ו') כי מדובר ב"פשיעה ציונית פחדנית" וציין כי "טביעות האצבע של המוסד הציוני", ניכרות בפעולה. אל-מסרי טען כי ההתנקשות מהווה ניסיון ישראלי לשנות את כללי המשחק לשיטת "עדינה ושקטה" והבטיח כי חמאס לא תאפשר זאת.

אל-מסרי בריאיון לאל ג'זירה

אל-מסרי הוסיף כי חמאס שולט על מצב העניינים בעזה וכי הארגון הצליח לפגוע "בעומק הציוני בכל מני דברים כמו חדירות לכל היישובים ולכל המטרות". בנוסף הצהיר כי מלחמה פתוחה מתקיימת בין הארגון לבין "האויב הציוני" ואיים כי חמאס תשיב לישראל באותו המטבע, "הם חיסלו מנהיג מאצלנו, אנחנו נגיב והם יקבלו אותו דבר", אמר.

בהצהרה נוספת מטעם חמאס נמסר היום כי תנועת חמאס: "מאשימה את הכיבוש וכל משתפי הפעולה בהתנקשות". בהצהרה כונה המחבל שחוסל מאזן אל-פקהא "גיבור" ו- "אחד מן המוג'אהדין של העם הפלסטיני", בנוסף נכתב כי דמו לא נשפך לשווא ולתנועת חמאס "יש הידע כיצד להגיב".

רצועת רעשה בסוף השבוע לאחר שביום שישי בלילה חוסל המחבל מאזן אל-פוקהא – מחבל, אסיר ביטחוני לשעבר, ששוחרר במסגרת עסקת חילופי השבויים עם גלעד שליט. פוקהא חוסל ביריות בראשו מטווח אפס על ידי אלמונים שהשתמשו במשתיקי קול ונמלטו מהמקום. בחמאס ובג׳יאהד האיסלמי מיהרו להאשים את ישראל שלטענתם שלחה חוליית רוצחים משתפי פעולה. בישראל סירבו בסוף השבוע להתייחס לפרסומים.

רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.