חמאס בעד ההפגנות ברוטשילד. צילום מסך: טוויטר
חמאס בעד ההפגנות ברוטשילד. צילום מסך: טוויטר

חמאס לצד המפגינים מרוטשילד? פרסום חדש של חשבון הטוויטר של חמאס באנגלית מביע תמיכה בהפגנות בהובלת אלדד יניב ומני נפתלי. בציוץ שפרסם חמאס הוצגה תמונה מההפגנות בתל אביב ונכתב: ״מפגינים נגד נתניהו על שחיתות בתל אביב. עיצרו את פושע המלחמה״.

הבוקר (א') גינו במערכת הפוליטית את מפגיני השמאל לאחר שביניהם נראה מפגין הנושא גיליוטינה. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר: "לפני מספר שנים דיברו על דמוקרטיה של 'פייסבוק'. אמרו שאנשים לא מוכנים ללכת להפגנות שהם רק יושבים ומצקצקים בבית. היום אנחנו רואים מימין ומשמאל אנשים שיוצאים לרחובות מוכנים להביע את עמדותיהם. יש נכונות מתמדת של אזרחים לעזוב את המקלדת ולהביע את עמדותיהם. מיצג כמו זה שחזינו בו אמש של גיליוטינה בהפגנה בתל אביב, חוטא לכל מפגיניה ולזכות הדמוקרטית למחות. זוהי הסתה ברורה, החוצה את גבולות חופש הביטוי והמחאה ואני מגנה ומוקיע את האמירות הברורות המשתמעות מהנפת מיצג שכזה".

ח"כ עמיר פרץ אמר: ״אין מקום לתמונה של גיליוטינה במסגרת ההפגנות ההחשובות כנגד השחיתות. כמי שנכוו ברותחין כשנרצח ראש ממשלה בישראל, עלינו להיות זהירים ביותר בכל הקשור לשימוש אפילו בסמלים של אלימות".

BDS דרום אפריקה בעד הפגנת השמאל בת"א? צילום מסך: טוויטר
BDS דרום אפריקה בעד הפגנת השמאל בת"א? צילום מסך: טוויטר

זו לא הפעם הראשונה בה זוכה ההפגנה ברוטשילד בתמיכה של ארגונים אנטי-ישראליים. לפני כשבועיים פרסם סניף ארגון ה-BDS בדרום אפריקה תמונה ובה נראות האותיות המייצגות את ארגון החרם על ישראל לצד הכיתוב: "מה גורם לתמונה הזו להיות מיוחדת עוד יותר? האנשים שנושאים את אותיות ה-BDS בתלת מימד הם ישראלים בעצמם". בנוסף, נראו בהפגנה שלטים שקוראים: "די לציונות" ו"תשוחרר עהד תמימי".:עוד באותו נושא