שורה של אירועי מחאה פלסטינים נגד הסיפוח צפויה להתקיים היום. אף שישראל טרם הודיעה רשמית על החלת הריבונות בשטחי איו"ש והבקעה, מחריפים הפלסטינים את צעדי המחאה וההתנגדות למה שמכונה על ידם "איום הסיפוח הקיומי".

Photo by Abed Rahim Khatib/ Flash90

במהלך הלילה האחרון ובאופן חריג, גם במונחים עזתיים, ירו פעילי חמא"ס כ-20 רקטות וטילים לכיוון הים, בצעד שלדעת גורמים ברצועת עזה נועד לאותת לישראל על מוכנותה של הזרוע הצבאית של חמא"ס.
בשבוע שעבר דווח כאן, כי ראש הזרוע הצבאית של חמא"ס, מחמד דף, סבור כי הארגון מוכן לסבב אלימות נוסף כדי לסכל את איום הסיפוח ותוכנית המאה.
היום בשעה 11 בבוקר צפויה הפגנה במרכז העיר עזה ביוזמת ועדת הפלגים הפלסטינית. ממקורות ברצועה נודע, כי חמא"ס תגברה את כוחותיה לאורך הגבול עם ישראל ואף הניחה מחסומים של כוחות שיטור מיוחדים, שנועדו למנוע מהמפגינים הגעה לגדר המערכת.

גם ברמאללה צפויה היום אחר הצהריים עצרת מחאה אליה הוזמנו גם נציגי מוסדות בינלאומיים.
לצד כל אלו יחלו הפלסטינים הערב בשעה 8:00 בקמפיין "לא לסיפוח" ברשתות החברתיות ואירועי מחאה צפויים גם מול שגרירויות ישראל וארה"ב ברחבי העולם.
גורם ברשות הפלסטינית אומר לערוץ 20, כי הרשות חוששת מאוד מחוסר ההיענות של הציבור הפלסטיני להשתתף באירועי המחאה ולפיכך קיימת כוונה לאכוף על פקידי הרשות ואף על אנשי המנגנונים להשתתף באירועים.

"גורם בפת"ח: דחיית הסיפוח ע"י ישראל תיחשב לניצחון מדיני חשוב ביותר של אבו מאזן"
Photo by Flash90

החשש גובר לאור סקר שהתפרסם באחרונה וקבע כי 58% מהנשאלים סבורים שעל אבו-מאזן להתפטר ואילו 52% סבורים כי הרשות הפכה לנטל.
גם דוברים מטעם הרשות הפלסטינית ופרשנים מביעים בימים האחרונים את חששם מסירובו של הרחוב הפלסטיני להשתתף באירועי המחאה.
עם זאת מעריך גורם בפת"ח בשיחה עם ערוץ 20 כי דחיית הסיפוח ע"י ישראל, בשל מחלוקות פנימיות והיעדר הסכמה עם ארה"ב תיחשב לניצחון מדיני חשוב ביותר של אבו מאזן.

ברוך ידיד

ברוך ידיד


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.