No Tag To Print

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה. צילום: עבד רחים חטאב, פלאש 90

חמא"ס במסר אזהרה לישראל: מותו של האסיר השובת רעב יביא לתגובת הג'יהאד האיסלאמי

חמאס סיימה את ביקור המשלחת במצרים, שניסתה לפייס את המצרים

משלחת של בכירי חמא"ס מסיימת את ביקורה במצרים ועל פי דיווחים בתקשורת הערבית ("א שארק אל אוסט") התקיימו השיחות ברוח חיובית.
את משלחת החמא"ס הובילו צאלח עארורי ועיזת רישק, שהגיעו מבירות ואליהם הצטרפו ח'ליל אל חיה ורוחי משתהה, מהנהגת עזה. חמא"ס שגרה את המשלחת כדי לפייס את המצרים לאור הכעס הרב על כך שחמא"ס העבירה את תיק הפיוס, בו עסקה מצרים בשנים האחרונות, לטורקיה היריבה.

גורם בחמא"ס אומר לערוץ 20 הבוקר כי הדברים אינם נכונים שכן חמא"ס "שומרת על ערוצים פתוחים עם כל המדינות הערביות אך בו בזמן היא איננה מתפשרת על עקרונותיה".
הביקור מהווה גם שלב הכנה לקראת כנס המזכ"לים וראשי ארגוני הטרור שייתכן וייערך במצרים בתקופה הקרובה. מצרים, כפי שדווח כאן, איננה מסכימה לארח את הכנס טרם שתיתן חמא"ס את הסכמתה לפיוס.
השיחות במצרים עסקו בעניין הפיוס הפלסטיני הפנימי ואף בסוגיית הבחירות הצפויות ברשות הפלסטינית אך גם במצב ההומניטארי והאזרחי ברצועת עזה. ח'ליל אל חיה, מראשי חמא"ס אומר, כי הארגון הציב לישראל חודשיים לנקוט בצעדים לסיום המצור מעל הרצועה כאשר נכנס סכום הכסף האחרון, בסך 44 מיליון דולר, וכי מועד זה פרק זמן זה עומד להסתיים.

חמא"ס מאותתת בימים האחרונים כי היא צפויה לחדש את טרור הבלונים שכן הכסף הקטארי הולך ואוזל.
מקורות מצריים מסרו לעיתון "אלערבי אל ג'דיד" כי חמאס העבירה מסר נוסף לישראל ולפיו על ישראל לפעול לשחרורו של האסיר איש הג'יהאד האסלאמי, מאהר אל אח'רס, ששובת רעב מזה 93 יום, משום שמותו בבית החולים יביא לתגובה של הזרוע הצבאית של הגיהאד האסלאמי.

בימים האחרונים הכריז הגיהאד האסלאמי על גיוס כללי בקרב פעיליו.
בינתיים, בעוד שהפלגים הפלסטינים תובעים מאבו מאזן לפרסם את צו הבחירות, הרי שבחמא"ס מתקיים ויכוח פנימי שעלול לסכל את מהלך הפיוס, בעיקר משום שחמא"ס עומדת לקראת בחירות ללשכה המדינית שלה כבר בינואר הקרוב והסיעות היריבות אינן רואות את ההתפתחויות עין בעין.
אתמול הצהיר יחיא סנואר, מנהיג חמא"ס בעזה, כי "מסמך איסטנבול" לפיוס בין פת"ח לחמא"ס, אותו הוביל עארורי, קובע שיש להקים מפקדה מאוחדת בגדה המערבית לניהול המחאה העממית נגד ישראל וכן לקיים רה ארגון באש"פ, אולם מקורות פלסטינים אומרים לערוץ 20 כי סנואר, כמו כל ראשי הזרוע הצבאית ברצועה, אינם מקבלים את רעיון הפיוס אותו מוביל המחנה הקטארי – טורקי בתוך החמא"ס, בהנהגת ח'אלד משעל שלוטש עיניים לכסא יו"ר הלשכה, ממנו נפרד לפני 4 שנים.
אלו טוענים כי גם ג'בריל רג'וב שמוביל את הפיוס מצד פת"ח נתמך באחרונה ע"י קטאר וממומן על ידה.
הזרוע הצבאית חוששת, כי הדבר עלול להצר את צעדיה ולפיכך פועל סנואר, עוד טרם הבחירות להנהגת חמא"ס, להביא להשלמת עסקת חילופי אסירים או לחבילת הקלות אזרחיות משמעותיות על רצועת עזה, כצעד שיחזק את מעמדו הפנימי בחמא"ס לקראת הבחירות.
גם אסמאעיל הניה, שאף שייתכן כי יעבור להתגורר בביירות בלבנון, נחשב עדיין למי שמצדד בהליכה עם מצרים כמדינה שלה השפעה גדולה על עתיד הרצועה, צפוי להתמודד בבחירות וכך מוסא אבו מרזוק.

It is not Android