עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > חם ברשת > חם ברשת: הסנדלים של איינשטיין

חם ברשת: הסנדלים של איינשטיין

למה איינשטיין הלך עם סנדלי נשים? ומה הקשר לשעון שמש?

הקיץ בלונג איילנד, חנכו ככר על שמו של אלברט איינשטיין ופסל שלו לזכרו ליד חנות הנעליים שבה איינשטיין קנה סנדלים בדיוק 80 שנה קודם לכן.
הסיפור המפתיע שכנראה לא ידעתם: בקיץ 1939 איינשטיין יצא לחופשת קיץ בלונג איילנד. דיויד רוטמן היה בעלים של הכלבו על שמו בסאוסהולד. יום אחד איינשטיין נכנס לכלבו. כמובן שרוטמן זיהה אותו מיד אבל הוא התנהג אליו כאל לקוח רגיל: "האם אתה מחפש משהו מיוחד?", שאל. "סאנדיאלס" (sundials), אמר איינשטיין במבטא גרמני כבד. רוטמן, בעלים של כלבו שמכר מגוון של מוצרים, לא מצא בחנות שעוני שמש (סאנדיאלס). אבל, הוא אמר לאיינשטיין, "יש לי אחד בחצר האחורית". הוא הוביל את איינשטיין המבולבל לחצר האחורית כדי להראות לו את שעון השמש. "אם אתה צריך אחד כזה, אתה יכול לקבל אותו". איינשטיין הרים אותו והתחיל לצחוק. הוא הצביע על הרגליים שלו ואמר: "לא. סאנדיאלס". "אה. אלה סאנדלס". רוטמן אמר לאיינשטיין שהזוג היחיד שנשאר לו הם סנדלי נשים במידה 11. איינשטיין אמר לרוטמן: "טוב תביא אותם", והוא קנה אותם.
קיימות הרבה תמונות ותיעודים של איינשטיין נועל סנדלי נשים, תודו שלא חלמתם על הסיבה הזאת.
(צילום: החברה ההיסטורית של סאות'ולד)


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.

:עוד באותו נושא

אולי יעניין אותך גם

ח"כ ברקת מציג: כך צריך האוצר לנהל את המשבר הכלכלי

"הפקידות באוצר מסתכלת על הקורונה כאירוע תקציבי וזה לא נכון, כך סובר ח"כ ניר ברקת. "צריך להסתכל על הקורונה כאירוע ביטוחי ובהתאם לכך לשקם את העסקים"