בלאקמן מול ויאריאל. צילום: אתר מכבי ת"א
בלאקמן מול . צילום: אתר מכבי ת"א

 

הרבה חששות היו במכבי תל אביב מהמשחק מול ויאריאל הספרדית במסגרת המחזור השני של , מכבי תל אביב הוכיחה שהיא נמצאת בהתקדמות ממשחק למשחק ואחרי היכולת הטובה מאוד נגד מכבי חיפה עם 10 שחקנים במשך מחצית שלמה, סגנית האלופה הוכיחה נגד ויאריאל שיש לה את הכלים להתמודד מול הנציגה מהליגה הספרדית, הקבוצה שנחשבת לאחת הטובות במפעל השני בחשיבותו באירופה.

ג׳ורדי קרויף אמר לפני המשחק כי מכבי תל אביב תכבד את היריבה אבל תשחק כדי לנצח ולא רק להתגונן, הקבוצה של קרויף הוכיחה כי יש לה סגל גדול, איכותי והיא רק תמשיך להשתפר עם החיבור והדבק בין השחקנים החדשים והוותיקים בקבוצה. ויאריאל שלטה יותר והיתה טובה ממכבי, ראיקוביץ מנע שער אחד בטוח, אבל גם מכבי תל אביב ידעה להניע כדור בביטחון, הגיעה למצבים וגם כמעט כבשה. תיקו בנתניה מול הקבוצה מלאת הכוכבים מספרד היא תוצאה שמחמיאה למכבי תל אביב.

קרויף. לא היה מרוצה מהמשחק. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
קרויף. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

 

קרויף שחושב בעיקר על מאבק האליפות ויודע שהעונה ארוכה וקשה, ממשיך ברוטציה שלו ומנצל את הסגל הגדול העומד לרשותו. סושיץ' פתח בהרכב במקום רודריגס שאינו יכול לשחק באירופה, בלקמן פתח במקום שהיה מצוין מול מכבי חיפה. שלא שיחק כמעט בעונה שעברה בספרד, עדיין אינו יכול לעמוד בעומסים של שני משחקים בשבוע וקרויף משתף את הכוכב הצעיר בהדרגה כדי לצבור דקות משחק ולשפר את הכושר הגופני כדי לא לאבד אותו בהמשך העונה בגלל פציעות כתוצאה מעומס. העובדה שקרויף יכול לבצע חילוף בו אלירן יוצא ועומר אצילי נכנס, זה החלום של המאמן שנלחם בקיץ לחזק את המועדון כדי להיות עם סגל גדול ואיכותי. קרויף יכול להיות מרוצה שהוא מצליח לחבר את הקבוצה ולהשתפר ממשחק למשחק כאשר הקבוצה שלו אספת נקודות במקביל.

מי שצריכה להיות מוטרדת מהשיפור המשמעותי ביכולת של מכבי יחסית לפתיחת העונה היא האלופה הפועל באר שבע. בניגוד לבאר שבע שעסוקה בבעיית פציעות קשה, בעיה עם ההיעדרות הארוכה הצפויה של הבלם קפטן שלה שיר צדק ובירידה משמעותית ביכולת של השחקנים, במכבי תל אביב העניינים התחילו להירגע, גם פסטיבל הגעתו של סטיב מקלארן כבר לא משפיע על הקבוצה למרות האירועים המביכים שיש בינו לבין קרויף, בינתיים ההתעסקות היא בעיקר מצד התקשורת, קרויף מתעלם ומשדר שהגעתו של מקלארן רק תורמת לו ולמועדון. לכולם ברור שהכל נכון כל עוד התוצאות יהיו טובות. בינתיים, קרויף יכול להיות מרוצה שהקבוצה שלו טובה. הרבה יותר טובה ממה שהאוהדים ראו בקיץ, קבוצה שהחזירה לאוהדים את האמונה שאפשר להחזיר גם את האליפות אחרי שנתיים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.