22:24 18/12/2017
דף הבית > ספורט > חלון העברות: התרגיל המביש של גולדהאר

חלון העברות: התרגיל המביש של גולדהאר

חלון העברות נסגר אתמול ואתו התקווה שהמיליארדר הקנדי יוותר על ברק יצחקי ויאפשר לסמל לחזור לבית בבירה. במקום לגלות רגישות, בעלי מכבי ת"א בחר לחרב לשחקן את סיום הקריירה

יש לי הרבה הערכה למיטש גולדהאר על המהפכה שעשה במכבי תל אביב. גולדהאר שופך כסף גדול במכבי תל אביב והוא אינו מהסס לשבור בכל פעם שיא מועדון בנוגע לעסקאות רכישת שחקנים. אין לגולדהאר בעיה לאשר למנהל המקצועי שלו ג׳ורדי קרויף לרכוש שחקן בשניים ואפילו שלושה מיליון יורו.

מספרים שגולדהאר שופך כסף כמו חול, אומרים שהוא פטריוט, אחד שאוהב לעזור לאנשים. הטייקון הקנדי עשה דברים טובים בכדורגל הישראלי ונראה שעוד יעשה, אבל ההתנהלות שלו בנוגע לשחקן ברק יצחקי יותר ממקוממת. ההחלטה שלא לשחרר בסופו של דבר את החלוץ לבית״ר ירושלים מורידה בעיניי הרבה נקודות למיליארדר מקנדה.

 בווידאו: מכבי ת"א מנצחת את פנדורי. יצחקי ביציע

ברק יצחקי נרכש מבית״ר ירושלים לפני שש שנים. יצחקי היה אז השחקן הישראלי הטוב ביותר ששיחק בכדורגל הישראלי ומכבי תל אביב הביאה אותו כדי לעזור לה להיות הקבוצה מספר 1 בישראל. ליצחקי יש חלק גדול במעבר של מכבי תל אביב ממועדון שנכשל במשך שנים למועדון הכי מצליח בשנים האחרונות. נכון, היו בין הצדדים בעיות שבמהלכן הוא הוגלה לאי השכן לסדרת חינוך והוחזר, אבל יצחקי תרם תרומה גדולה למכבי, היה ונשאר אחד השחקנים האהודים של המועדון.

מכבי השקיעה הרבה כסף ברכישת יצחקי אבל החלוץ הפך במקביל גם לשחקן שהכניס כסף למועדון. הוא נחשב לשחקן הכי פופולרי אצל האוהדים במכירת תלבושות המועדון. גם בשיא של ערן זהבי במכבי, יצחקי לא איבד את הפופולריות שלו אצל האוהדים.

במסגרת הרצון לחזק את הקבוצה בצורה משמעותית כדי להחזיר את תואר האליפות, החליט קרויף להחתים שחקנים רבים גם בחלק הקדמי. זכותו. יצחקי לא היה בעונה שעברה שחקן הרכב, הוא גם לא היה מהשחקנים הראשונים שעלו מהספסל ובמהלך העונה האחרונה הוא שיחק דקות מעטות יחסית. כאשר מכבי החתימה שחקנים רבים ברמה גבוהה ובעלות מטורפת, יצחקי הבין שאין לו מקום בקבוצה.

רצה לסגור מעגל

בגיל 32, אחרי פרידה של שש שנים, יצחקי רצה לסגור מעגל לפני פרישה ולחזור לטדי. החלוץ המוכשר עשה הכל כדי להישאר במועדון בקרית שלום עד שהבין כי הצוות המקצועי אינו מתנגד שיעזוב והיו כאלה ששלחו לו מסרים כי עדיף לו לעזוב מכיוון שאינו בתכניות של המאמן שוטה ארבלדזה. במציאות שנוצרה יצחקי הסכים להפחית משכרו ולעבור לבית״ר ירושלים.

אלי טביב ידע מה הפוטנציאל בהבאת יצחקי למועדון. השניים הגיעו לסיכום על חוזה לשנתיים כאשר יצחקי חלם על קאמבק בקבוצה בה פרח והחל את הקריירה המקצועית הגדולה שלו. הכל היה נראה סגור. במכבי היו מרוצים שחסכו כסף, בבית״ר חגגו על חזרתו של אחד השחקנים הכי נערצים על ידי האוהדים, אבל רגע לפני שחלון העברות נסגר, הטייקון מקנדה הודיע שאינו מוכן לשחרר את יצחקי ללא תמורה.

יצחקי במדי בית"ר. צילום: פלאש 90
יצחקי במדי בית"ר. צילום: פלאש 90

בשעות האחרונות שלפני סגירת חלון העברות, ביום רביעי ב-19.00, היו דיווחים שקרויף וארבלדזה מנסים לשכנע את גולדהאר לשחרר את יצחקי ללא תמורה. מספרים שגולדהאר אדם עם עקרונות ולכן לא נתן אישור לשחרורו של יצחקי ללא תמורה. אני הייתי בוחר במילה אחרת לה ראוי גולדהאר, בטח לא מילה נרדפת לעקרונות.

זכותו של גולדהאר לדרוש כסף עבור יצחקי. השאלה היא למה זה לא נאמר לשחקן ולקבוצה הרבה לפני סגירת חלון העברות, למה לתת לשחקן לסגור בקבוצה אחרת ופתאום להמתין לאישור הבוס מקנדה?

ואיפה הרגישות? לא היו על יצחקי הצעות, קבוצות חששו מהעובדה שהוא עבר ניתוחים ופציעות קשות, העובדה שהוא בגיל מתקדם יחסית ואחרי שיאו, העובדה שהפך לשחקן ספסל במכבי, ורק העובדה שהוא אליל האוהדים בטדי והרצון ההדדי לסיבוב שני גרמו לאתי טביב לפתוח את הארנק ולהביאו. טביב ויצחקי לא קלים במו״מ. העובדה ששניהם הגיעו לסיכום היא הפתעה שמבהירה עד כמה הצדדים רצו לסייע האחד לשני.

למכבי תל אביב יהיה העונה תקציב של כ-120 מיליון שקל. יצחקי נשאר במכבי לפחות עד החלון הבא בינואר 2017. הוא יחמם היטב את הספסל ואת היציע, הוא יזדקן בקרית שלום וגולדהאר ישלם לו את מלוא שכרו בהתאם לחוזה. ומי הרוויח בכל הסיפור הזה? אף אחד. המציאות שהמיליארדר מקנדה יצר הזויה.

הצוות המקצועי רצה לשחרר את החלוץ כי אין להם מה לעשות איתו, בית״ר ירושלים לא קיבלה אותו ויצחקי עצמו יביט מהספסל או מהיציע על חבריו מתרוצצים על הדשא. מה גרם לגולדהאר לקבל את ההחלטה רק אלוהים יודע. אולי זה העניין העקרוני. חבל.

שלומי אזולאי תלוי בחסדי בית הדין

ומילה לסיום. אחד השחקנים הכי ממורמרים בכדורגל הישראלי עזב את מכבי תל אביב. שלומי אזולאי. השחקן שבכה כל העונה והתחנן לעזוב למכבי חיפה אולץ להישאר במכבי. הוא כמעט לא שיחק, אף אחד לא בנה עליו ונתן לו הזדמנות כראוי אבל אף אחד לא רצה לשחרר אותו, בטח לא למכבי חיפה. היריבות בין מכבי לחיפה היא חלק מההחלטה לא למכור את אזולאי לקבוצה של יעקב שחר. אזולאי שחקן צעיר ומוכשר ומכבי החליטה להשאילו להפועל קרית שמונה שרצתה אותו מאוד.

חודשים מתחנן אזולאי לעזוב וכאשר סיכמו על המעבר לקרית שמונה לא הספיקו לבצע את ההעברה במועד. עכשיו אזולאי תלוי בבית הדין שיאשר את העברתו לקרית שמונה או ישאיר אותו עם יצחקי על הקו שבין הספסל ליציע. לפחות יהיה ליצחקי עם מי לבכות. 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קרויף ובן זקן. צילום: פייסבוק

המשחק המרכזי: קליימן ייעדר בבית"ר, דוידזאדה יחסר במכבי

בבית"ר ירושלים ומכבי ת"א רוצים לנצל את ההפסד של ב"ש אתמול בנתניה כדי לשפר עמדות בצמרת. שני המאמנים צפויים לעלות במערך מבוקר