נבחרי הציבור ממשיכים להוסיף "כבוד" במשכן הכנסת: בעוד חבר הכנסת אורן חזן עורר אתמול (ב') סערה רבתי כשלגלג על ח"כ אילן גילאון וכינה אותו "חצי בן אדם", תקרית אחרת מבית היוצר של מליאת הכנסת חמקה מתחת לרדאר. היה זה חבר הכנסת (), לשעבר קצין חינוך ראשי וראש אכ"א, שעמד על הנואמים במליאה והעז להטיח בשרת התרבות מירי רגב: "אני לא רוצה לדבר פה על בצבא, , את יודעת שאני יודע".

שטרן: "התכוונתי שהיא תמיד מתחנפת לבכירים ממנה, לא היה לדברים קשר סקסיסטי"

ח"כ שטרן שלף את האמירה המקוממת לאחר חילופי מהלומות בין השניים שירדו לפסים אישיים, זאת על רקע שאישרה אתמול הכנסת. היום הוא אמר להגנתו כי "במהלך נאומי במליאת הכנסת התפרצה השרה מירי רגב בהערות הקשורות לשירות הצבאי שלי". לדבריו, "כוונתי, כפי שאמרתי מעל הדוכן, הייתה קשורה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה גם היום, תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפת תפיסת עולם ואידיאולוגיה. לא היה לדברים קשר סקסיסטי".

שטרן ורגב במליאה. צילום: ערוץ הכנסת

ח"כ השכל לשטרן: "אתה שוביניסט, ואליטיסט"

חברת מפלגתה של רגב, ח"כ , התייצבה לצידה, גינתה את האמירה של שטרן ותהתה: "איפה חברות הכנסת מהשמאל?! איפה יאיר לפיד?". לשטרן היא אמרה: "אתה שוביניסט, דוחה ואליטיסט, קשה לגברים כמוך להבין שיש בישראל נשים חזקות, חכמות ומוכשרות ולכן הן מתקדמות. ‏אתה כנראה פוחד כי הן יותר מוצלחות ממך, והדרך היחידה שלך להתמודד עם החוסר ביטחון עצמי היא הערה מגעילה כלפי מירי רגב! יצאת קטן".

מעור מהומת האתמול, ח"כ אורן חזן, הגיב גם הוא לדברים וציטוט בחשבון הטוויטר שלו את דברי שטרן, עליהם כתב: "כך אמר השוביניסט הפחדן, ח"כ אלעזר שטרן, כשחיוך זחוח ומזלזל מרוח על פניו, לשרה רגב. תוך שהוא רומז בדיוק מה שאתם חושבים שהוא רומז והאופוזיציה צוהלת "ספֵּר, ספֵּר". איפה התקשורת ויפיי הנפש אתם שואלים? עסוקים בלינץ' נגדי".

הטחה נוספת כזו במליאה זכורה לח"כ שטרן מיולי 2017. ח"כ שולי מועלם פרצה אז בבכי במליאת הכנסת בהסבירה: "ח"כ שטרן האשים אותי שאני מקריבה את חיילי צה"ל!! אני כבר הקרבתי חייל צה"ל אחד, את הבעל שלי. תתבייש!!". לדבריה, שטרן אמר לה את הדברים במהלך דיון ועדת החוץ והבטחון של הכנסת על חוק הגיוס.

סגן יו"ר הכנסת חיליק בר ביקש ממנו להתנצל, אך שטרן סירב ואמר: "אני לא מתכוון להתנצל על שום דבר שאמרתי. לא אתן לאף אף להטיף לי  מוסר על השירות למדינה. אמרתי ואני חוזר אני חושב שההתנהלות הפוליטית של הקואליציה מול חילי צהל העדיפה את אלה שלא משרתים על אלה שמשרתים – ושולי נתנה לזה יד".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.