היום התקיים דיון בועדת חוקה ומשפט בעקבות בקשתו של ח"כ ד"ר שלמה קרעי. קרעי העלה טענות בדבר השתלטות הקרן על פקידי השירות הציבורי ועיקרי דבריו היו מופנים כלפיי  מקבלי ההחלטות הרלוונטיים בישראל, בכך שיפסק ההתקשרות והשליחה של פקידי השירות אל הלא נודע של רן וקסנר המעבירה לפקידים אלו אג'נדה פוליטית ופועלת באופן אנטי דמוקרטי ואנרכיסטי.

סיבה נוספת בדבר בקשתו של קרעי להפסקת ההתקשרות עם הקרן, היא העובדה שאזרחיי ישראל צריכים לדעת ששליחי הציבור עובדים בניקיון כפיים וללא מחוייבות לקרן כזאת או אוחרת בגלל מתנות שקיבלו על סך מיליון שקלים בניגוד לחוק המתנות. דבר נוסף שעלה בועדה,  הוא מדוע המדינה צריכה לשלם לפקידים שכר בזמן השתתפותם בקרן וקסנר.

הסיפור הנוסף הנקשר לקרן וקסנר הוא פרשת העסקת רוה"מ לשעבר אהוד ברק. בקרן "ויתרה" לברק על החזרת תשלום של כמיליון שקל עבור מחקר שלא השלים בשבילה בעת מונה לשר הביטחון.

העובדה שקרן זרה העניקה כספים לשר האחראי על ביטחון ישראל ועל החלטות אסטרטגיות חשובות ללא כל תרומה, מעלה תהיות לגביי התנהלות של עובד ציבור הפועלת ללא אינטרסים אישיים.

עוד אמרה כי למה ח"כ אופיר סופר אשר מכהן כמג"ד במילואים אינו קיבל זימון לקרן וקסנר ויאיר גולן קיבל. בתגובה לדברים אמר יאיר גולן כי הוא בעצמו הצטרף לקרן בעקבות מודעה בעיתון.

ח"כ קטי שטרית אמרה היום בועדת החוקה כי:"קרן וקסנר היא מועדון חברים סגור ובוגרי התכניות תמיד מזוהים עם צד מאוד ספציפי של המפה הפוליטית"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.