במכתבה אל שר הפנים, היום (ד'), ביקשה ח"כ שטרית לשלול את תושבותו של מנהיג תנועת החרם נגד ישראל, עומר ברגותי. "הובא לידיעתי כי הפרקליטות מאפשרת לך לשלול את תושבותו של מנהיג תנועת החרם נגד ישראל, עומר ברגותי, ואתה שוקל זאת. ברצוני לבקש ממך לשלול את תושבותו של מנהיג ויו"ר תנועת החרם, עומר ברגותי", כתבה.

ח"כ שטרית הדגישה בפנייתה כי ברגותי פועל נגד מדינת ישראל מבפנים ומבחוץ וציינה כי "ברגותי פועל על מנת להחריב את מדינת ישראל מבפנים. בשנת 2005 הוא ייסד את תנועת החרם העולמי BDS ומאז משמש כיו"ר הארגון. תנועת החרם העולמית גורמת נזק רב למדינת ישראל ומהווה איום על כלכלת ישראל ועל צבא ההגנה לישראל. התנועה גורמת לפגיעה בדו קיום. היא איננה קוראת לשלום והקשבה הדדית, ההיפך הוא הנכון, היא מלבה שנאה ואנטישמיות בכל העולם".

בסוף פנייתה, היא ביקשה באופן אישי משר הפנים , אריה דרעי, להפעיל את סמכותו לשלול את תושבותו של עומר ברגותי. "שר הפנים, אני קוראת לך להפעיל את סמכותך לשלילת תושבותו של עומר ברגותי. יש להחליש את כוחו של מנהיג החרם, לשמור על כבודנו ולא לתת יד לגדול והמוצהר שבאויבנו לשכון בתוכנו", ציינה במכתבה.

מארגון זכויות האדם בצלמו שמוביל את המאבק נמסר:

לא נגיש את הלחי השנייה למנהיג תנועת החרם. אנחנו ניאבק עד לשלילת התושבות באופן סופי של עומר ברגותי שמקדם שנאה הסתה ואנטישמיות נגד מדינת ישראל ונגד יהודים ברחבי העולם. אנחנו ממליצים למר ברגותי להתכונן למעבר דירה בקרוב


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.