ח"כ איימן עודה, גם הוא ברשימת הטסים על חשבון 'הארץ'. צילום: פלאש 90
ח"כ איימן עודה, גם הוא ברשימת הטסים על חשבון 'הארץ'. צילום: פלאש 90

במפלגות הערביות הגיבו הערב (שלישי) להחלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר כי: "טראמפ הוא פירומן ומסוגל להבעיר את כל האזור בטירופו".

"אם יש משהו אחד שהימים האחרונים מוכיחים זה שאסור שארצות הברית תישאר כנותנת החסות לשיחות בין ישראל והפלסטינים", אמר עודה. "אם ממשלת ישראל רוצה שהעולם יכיר במערב ירושלים כבירת ישראל כל מה שהיא צריכה לעשות זה להכיר בירושלים המזרחית כבירת פלסטין".

גם ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת תקף הערב את המהלך ואמר כי "מדובר בהחלטה לא שקולה שנוגדת את החוק הבינלאומי".

חכ" טיבי:"אם תהיה מדינה אחת, אנחנו נרצה את הדגם הדמוקרטי" צילום: פלאש 90
חכ" טיבי:צילום: פלאש 90

"לא יעלה על הדעת שהבטחת בחירות של הנשיא טראמפ תהפוך ל'פיגוע מדיני' שיביא לפגיעה אנושה בחזון שתי המדינות", אמר טיבי. "הממשל האמריקאי מוכיח הפעם כי הם חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון", הוסיף.

ח"כ נחמן שי מ'המחנה הציוני' אמר הערב: "ירושלים היא בירת ישראל ומקור הכח של העם היהודי זה 3,000 שנה. אני מאד מקווה כי הנשיא טראמפ יכיר בשם ארה״ב בה כבירת ישראל".

ביחס לחששות שהדבר יביא לניתוק יחסים ולהתחזקות גורמי טרור אמר ח״כ שי: "איומים היו ויהיו ואין להיכנע להם. יש לקוות כי ההכרזה דווקא תהווה תמריץ לשכנינו הפלסטינים ותעודד אותם לקחת חלק פעיל במו״מ המיוחל. הזמן החולף אינו פועל בהכרח לטובתם. יש להגיע להסדר ועלינו לעשות כל מאמץ כדי לקדמו".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20