"התביעה מנסה להביא להרשעה בכל מחיר, זה הפך למשחק של אגו", כך אומר היום חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לאתר ערוץ 20.

"יש פה נסיון של התביעה לנצח בכל מחיר, להרשיע בכל מחיר", אומר סמוטריץ', "אני מבקש להזכיר לכולם: מטרתו של הליך פלילי היא לא להרשיע. תפקידה של התביעה היא לא להשיג הרשעה ולא לנצח. תפקידה של התביעה היא לעזור לבית הדין לברר את האמת". לדבריו, שכירתו של פרקליטת הצמרת כשחקן חיזוק מצביעה על כוונה לנצח בכל מחיר, לאו דווקא לברר את האמת בכל הקשור למה שקרה באירוע בחברון.

 

בעקבות הפרסום לפיו צה"ל גייס את עוה"ד נדב ויסמן לשירות מילואים על מנת להוביל את תיק התביעה נגד אלאור אזריה, שחיסל את המחבל בפיגוע בחברון לפני כחודשיים, פנה סמוטריץ' לרמטכ"ל בדרישה להבהרות. סמוטריץ' שאל את אייזנקוט מדוע גויס פרקליט אזרחי לשרות מילואים כדי להיות תובע במשפט וכמה עולה ההתקשרות הזו לצה"ל.

מלכתחילה נדמה היה כי הפרקליטות הצבאית מנהלת את התיק נגד אזריה בלהיטות יתרה. בתחילה ביקשו בפרקליטות להאשים את אזריה ברצח, אך בעקבות הלחץ הציבורי ובשל היעדר ראיות הורידו את חומרת האישום להריגה.

עו"ד נדב ויסמן, שיוביל את תיק התביעה נגד אזריה, הוא שותף בכיר ב במשרד "מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'", משרד עורכי הדין השני בגודלו בארץ. ויסמן מתמחה בליטיגציה אזרחית ובעבירות צווארון לבן.

מדובר צה"ל לא נמסרה תגובה עד לפרסום הכתבה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20