"כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך 4 חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים", האשים חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) את השופטת חגית מאק-קלמנוביץ' שאחראית לעיכוב כניסתו לכלא של המחבל מסילואן שביצע את הפיגוע הרצחני אמש בירושלים, בפוסט שפרסם הבוקר בפייסבוק. בפיגוע נרצחו השוטר יוסף קירמה ולבנה מליחי הי"ד.

"התאכזרת לרחמנים וריחמת על אכזרים", האשים גליק את השופטת בפוסט. בתחילה כתב גם כי "דם הרוגי הפיגוע מרוח על ידייך", אך בהמשך עידן את הפוסט ומחק את המילים הללו.

בגזר הדין שפסקה מאק-קלמנוביץ' בנוגע למחבל מסילואן, שחררה אותו לביתו ומנעה את כליאתו עד לתום ההליכים. תחילת ריצוי עונשו של המחבל היה אמור להיות בחודש מאי, אך הוא ביקש לדחות זאת לאוקטובר. השופטת מאק-קלמנוביץ' קיבלה הבקשה בהסבירה כי "אמנם מדובר בתקופה ממושכת יחסית, אולם בהתחשב בכך שהנאשם הודה ושיתף פעולה, וכן בנימוק הכלכלי שהוסבר, אני מקבלת את הבקשה", כפי שכתבה בגזר הדין.

גזר הדין שפסקה מאק-קלמנוביץ' על המחבל
גזר הדין שפסקה מאק-קלמנוביץ' על המחבל

 

 "הרגשתי שאת מתנקשת בחיי"

קלמנוביץ' הייתה גם השופטת בעניינו של גליק בטרם נכנס לכנסת, שסברה כי יש להרחיקו מהר הבית מחשש מסוכנות שלו לכאורה. חבר הכנסת הזכיר לה כי לעומת היחס הלועג שהפגינה כלפיו, את רחמיה היא שמרה למחבל מועתז חג'אזי שהתנקש בו וטען כי מאק-קלמנוביץ' העדיפה "להאמין לאלימים למחבלים למנוולים לשקרנים". גליק תיאר כיצד העדיפה את הגרסה שהציגו בפניה אנשי הוואקף ומשטרת ישראל כשטענו להרחקתו מהר הבית. "ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב", הוסיף.

"ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב". גליק נגק מאק-קלמנוביץ'. צילום: פלאש 90
"ניסיון ההתנקשות שלך היה כסכין הפולח את הלב". גליק נגק מאק-קלמנוביץ'. צילום: פלאש 90

 

הבן השכול לשרת המשפטים: מנעי קידום השופטת מאק-קלמנוביץ'

גם מיכה אבני, בנו של ריצ'ארד לייקין, שנרצח בפיגוע המשולב באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים באוקטובר 2015, יוצא נגד השופטת מאק-קלמנוביץ'.
אבני פנה לשרת המשפטים איילת שקד במטרה למנוע את קידומה של השופטת בעקבות החלטתה לדחות את ביצוע מאסרו של המחבל מסילואן.
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20