הכנסת דחתה את הצעתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לקיים ועדת חקירה פרלמנטרית. תגובות נזעמות נשמעו בעקבות העדרותם של 13 ח"כים מהליכוד. בערכות כי רוה"מ הנחה את חברי הסיעה להעדר מההצבעה.

ח"כ מתן כהנא:" חברי הליכוד קיבלו הוראה מגבוה להעדר מההצבעה". ח"כ שלמה קרעי עלה לנאום במליאה ותקף את חברי הכנסת אשר הצביעו נגד ואמר כי "אתם זרקתם את מדינת ישראל לפח כדי להגן על קליקה מצומצמת של אנשים".

ח"כ איילת שקד הצטרפה לתקיפות ומסרה לערוץ 20 כי: ״הליכוד ונתניהו העומד בראשו איבדו היום את הזכות לדבר על משילות דיפ סטייט ומערכת המשפט. היום הם שוב אכזבו את בוחרי הימין אחרי שבמהלך הקמפיין חרטו על דגלם את הטיפול במערכת המשפט.
היום הליכוד חבר ליו״ר ועד העובדים של השופטים אבי ניסנקורן ובזאת סיכל אפשרות אמיתית לטפל בעליונות השופטים.״

ח"כ שלמה קרעי היה נסער בסוף ההצבעה וזעק במליאה כי:  "לפיד, ליברמן וכל הצבועים שרוממות שלטון החוק והיושר ונקיון הכפיים בגרונכם אבל חרב פיפיות בידכם"
"אני מבטיח לכם אזרחי ישראל שאנחנו נמשיך להיאבק עד שהאמת תצא לאור"

סגן השר גדי יברקן אמר לערוץ 20 על  דחיית הועדה כי" אני לא חושב שזה סוף פסוק", וקרא לסיעת 'ימינה' להשפיע מתוך הקואליציה, סגה"ש הוסיף ואמר כי:" כחול לבן מזלזלים באינטלגנציית הציבור, ומנצלים את העובדה שבגלל שאין קורונה אי אפשר לצאת לבחירות".

על שר המשפטים אמר יברקן כי:" הוא עושה פוליטיציה במשרד המשפטים".

בשידור ישיר ממליאת הכנסת אמר בועז גולן כי: אף חבר כנסת לא היה נעדר מהצבעה שכזו אם רוה"מ לא היה אומר לו. במהלך היום חברי סיעת כחול לבן אמרו כי: הקמת ועדת חקירה שכזו היא קריאת מלחמה על הדמוקרטיה ושלטון החוק בישראל. מגורמים בכירים בכחול לבן נמסר לערוץ 20 כי יש בלאגן במפלגה נוכח ההצבעה וזה יכול להדרדר לבחירות. ההערכות הן  כי רוה"מ קרא לחברי הליכוד להעדר כדי לקבור את ההצעה, ובכך לא לדרדר את ישראל למצב של בחירות בעיצומו של משבר הקורונה.

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בתגובה:

נפל דבר בישראל, קואליציית ליברמן-טיבי-יזבאק-לפיד ובורחי הליכוד חברו יחד לבצר את כוחו של בג"ץ על חשבון אור השמש וניקיון הכפיים של השופטים. אור השמש מחטא, הם בחרו להשאיר את מדינת ישראל בחושך.

לא רמיסת הזהות היהודית, לא המסתננים, לא הפגיעה בביטחון ישראל מעניין אותם. רק ביצור מעמדו של בג"ץ והרצון שלהם, כל אחד מסיבותיו, להיות יקירי מערכת המשפט ולא להרגיז אותה חלילה. יום עצוב למדינת ישראל. ידע הציבור ויבוא חשבון.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.