5:04 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ מרגלית נפגש עם בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב

ח"כ מרגלית נפגש עם בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב

מרגלית הביע תמיכה בשביתת הרעב של המחבלים בבתי הכלא ותלה את האשמה בשביתה בנתניהו וארדן. "הציבור הישראלי חייב להבין - אין הסדר אזורי ללא הסכם בין ישראל והפלסטינים"

ח"כ אראל מרגלית מהעבודה שהודיע השבוע כי יתמודד על ראשות המפלגה, הביע תמיכה בשביתת בערב של המחבלים בבתי הכלא בישראל.כך דווח באתר NRG.  מרגלית נפגש אמש ברמאללה עם בכיר הפתח' ג'יבריל רג'וב, מאדריכלי האינתיפאדה הראשונה ואמר: "ממשלת הימין מבשלת לנו אינתיפאדה בגלל טלפון הציבורי". והוסיף: "נתניהו וארדן מתעלמים מהמלצות שב"ס ומדליקים את השטח על שטות כמו התקנת  טלפון ציבורי לאסירים. אלה לא מנהיגים. אלה פירומנים חסרי אחריות".

ח"כ אראל מרגלית ובכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב בפגישתם ברמאללה
ח"כ אראל מרגלית ובכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב בפגישתם ברמאללה

מרגלית ורג'וב נפגשו לקראת פגישת  נשיא ארה"ב ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. במהלך הפגישה חשף רג'וב כי טראמפ ואנשיו הבטיחו לפלסטינים "דיל" וכי הם רואים בהם שותף אסטרטגי לקידום הסדר מול ישראל.

בנוסף אמר רג'וב, "רוב הפלסטינים מאמינים כי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד, ועלינו, ישראלים ופלסטינים להחליף דיסקט, ולהפוך מאויבים לשכנים. אנחנו מאמינים שהנשיא טראמפ יכול ויש לו את הרצון לפתור את הסכסוך. גם אני וגם העם שלי סבלנו 50 שנה תחת הכיבוש – המהווה איום קיומי גם על ישראל". עוד הוסיף,  "אני מקווה שמרגלית ואחרים יעזרו לנו להרגיע את השטח והתסיסה ברחוב לפני שיהיה מאוחר מידי".
ח"כ מרגלית אמר כי "יש לבנות מחדש את האמון בין שני העמים. נתניהו דאג להרוס את האמון שהיה פעם, ואנחנו נשקם חזרה. הציבור הישראלי חייב להבין כי אין דבר כזה הסדר אזורי ללא הסכם פוליטי ומדיני בין ישראל והפלסטינים".
השר גלעד ארדן אמר בתגובה: "אראל מרגלית נותן רוח גבית למחבלים שאחראים למותם של מאות ישראלים, אותם מחבלים ששובתים לא עושים זאת בגלל טלפון ציבורי כפי שמשקר מרגלית. יש להם רשימת דרישות ארוכה ומופרכת וכנראה בניגוד למרגלית אני לא אנהל שיח עם מחבלים. לצערי גם עצם הפגישה עם רג'וב מסייעת למאמצי החרם נגד ישראל, הרי מדובר באיש שפל תומך טרור שעומד בראש המאמצים להחרים אותנו בפיפ"א ובמוסדות אחרים, אני מכיר גם שמאל ישראלי שפוי בניגוד למרגלית שפוגע באינטרס הביטחוני של מדינת ישראל".
השר איוב קרא אמר "ח"כ מרגלית הופך את המחנה הציוני למפלגת בת של המפלגה הערבית המשותפת שגם הם תומכים בשביתה של המחבלים בבתי הכלא בישראל. רגו'ב פועל בימים אלה להשעיית ישראל מפיפא התאחדות הכדרגל האירופית מהלך שאם יצליח יפגע בכדורגל הישראלי.לכן פגישתו של חה"כ מרגלית עם ג'יבריל רג'וב היא מעשה בלתי נסלח".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"