“אם עכשיו יוצא מפה שמישהו מאיתנו אמר משהו ביקורתי לגבי השם ‘’ זה עכשיו הכותרות שלושה ימים”, חברת הכנסת בשיחה סוערת בין פעילים ערבים ויהודים במפלגת ‘’ ביום חמישי האחרון בבית ברל, אשר הובאה ב’מקור ראשון’, שם ניסתה להצדיק את התנגדותה לשם סיעתהּ ‘המחנה הציוני’. לכן, היא ביקשה מהנוכחים שלא לצלם את דבריה והסבירה: “אני רוצה לדעת אם אנחנו רוצות ורוצים לדבר פה בכנות על האתגרים שיש לנו ומה אנחנו צריכות וצריכים לעשות בשביל לתקן את היחסים בין מפלגת למגזר הערבי”.

“מייצר תחושת , וניכור”

לפי הפרסום של ישי פרידמן, ח”כ מיכאלי הודתה כי ניסתה לשנות את השם ‘המחנה הציוני’ משום שהוא יוצר תחושת בגידה וניכור אצל המגזר הערבי. “כן אני אמרתי את דעתי כשזה היה. אני אמרתי את דעתי כשזה עלה איפה שזה נקבע ודעתי לא התקבלה”, הסבירה בשיחה. “אני לגמרי מבינה את הבעיתיות ואת התחושה, אני לא רוצה לשים לכם מילים בפה אבל תחושת הבגידה, ההרחקה, הניכור שהוא מייצר”.

“לא מאמינה בלצאת נגד היו”ר שמיועד להחליף את נתניהו”

באשר לטענה כלפיה מדוע לא יצאה בעקבות כך נגד יושב ראש מפלגתהּ, , השיבה מיכאלי כי היא “לא מאמינה בלצאת נגד היו”ר, נקודה”. לדבריה, “הוא היו”ר שלי ומבחינתי מיועד להחליף את נתניהו. זה לא משנה אם אני חושבת אם זה היה השם הנכון או לא נכון”. עוד זעמו המשתתפים כי המםחגה נזכרת במצביעים הערבים רק לקראת בחירות.

“מיועד להחליף את נתניהו”. יו”ר המחנ”צ אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

גם ח”כ עומר בר לב, שהשתתף בשיחה הזו, הסכים עם מיכאלי ואמר לפעילים הערבים כי “כמובן שיש בעיה מאוד חריפה עם השם הזה. בפרט, כאשר מפלגת העבודה רואה את עצמה כמפלגת שלטון שאמורה לייצג את כל הציבור במדינת ישראל ולפחות עשרים אחוז מהציבור הוא לא יהודי”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.