ח"כ מהמחנה הציוני סלאח סעד. צילום: אתר הכנסת
ח"כ מהמחנה הציוני סלאח סעד. צילום: אתר הכנסת

נבחר סמל חדש לשנת ה-70 לצה"ל – חבר הכנסת מהמחנה הציוני מחה: חה"כ סאלח סעד פנה היום (ה') במכתב לרמטכ"ל גדי איזנקוט בדרישה לשנות את סמל צה"ל לחגיגות 70 שנה להיווסדו, הסיבה: "הסמל נושא אופי פוליטי מובהק".

"לא ייתכן שסמל צבא העם – צבא הגנה לישראל יישא משפט בעל אופי פוליטי", נימק סעדי במכתב ודרש "את שיקול דעתו של הרמטכ"ל לשנות את המשפט ל'נצחון לצבא העם'".

בשיחה עם תחקירן ערוץ 20 הסביר סעדי כי "'כולנו' זו מפלגה פוליטית". הפרטים המלאים ישודרו הערב בתכנית "לפני כולם" בשעה 21:00.

ח"כ סלאח סעד מהכפר הדרוזי בית ג'אן נבחר בבחירות האחרונות במקום ה-26 ברשימת המחנה הציוני, אך נכנס לכנסת רק לאחרונה עם פרישתו של מנואל טרכטנברג.

כזכור, סמל צה"ל החדש נבחר על ידי גולשים בהצבעה באתר האינטרנט ברוב קולות, ויהפוך לסמל צה"ל לאורך כל חגיגות ה-70 למדינת ישראל ולהקמת צה"ל. על כל הסמלים שהוצעו לבחירה נכתב הלוגו "הניצחון של כולנו", במקום הכיתוב על הסמל המיתולוגי "צבא ההגנה לישראל".

הסמל החדש מכיל את סמל "ההגנה", חרב שמשולב בה ענף של זית. סמל "ההגנה" משמש כסיכת מפקד מחלקה ומחולק החל מקורס הקצינים הראשון של צה"ל לכל בוגר קורס. החל מקורס הקצינים הראשון של צה"ל. החרב בסמל מייצגת את המלחמה, בעוד שענף הזית מסמל את הכמיהה לשלום. החרב והענף נתונים בתוך קווי המתאר של מגן דוד, סמל חשוב במסורת היהודית המסמל את העם היהודי ואת ההיסטוריה שלו.

 

סמל מספר 1 לשנת 70 לצה"ל
סמל צה"ל לשנת ה-70

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון