הבוקר (חמישי) כתב ח"כ מוטי יוגב מאיחוד מפלגות הימין בדף הפייסבוק שלו: "מזה חודשים, שגורמים עלומי שם המסתתרים מאחורי הכינוי "בכירים בבית היהודי",  מנסים לזרוע סכסוכים ופילוג, בין יושבי הראש וחברי הסיעה ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי", עוד כתב יוגב: "במקום שנבנה יחד את הבית היהודי, הם מניחים לבנת חבלה בבניין כוחה הפוליטי של הציונות הדתית", הוא הוסיף: "שפנים תזדהו".

הדברים באים בעקבות התגובות אמש לבחירתו של שר המשפטים החדש ח"כ אמיר אוחנה. יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' קבל על כך שתיק המשפטים לא הגיע לידיו ועל פי דיווחים בתקשורת גורמים בבית היהודי רמזו כי סמוטריץ' אשם בכך עקב דבריו בעניין המשפט העברי. על פי הדיווחים מדובר במקורבים לרב פרץ.

יוגב סיים את דבריו בתקווה לאיחוד השורות בציניות הדתית: "אנחנו נמשיך לבנות יחד, את הבית הפוליטי הרחב והגדול של הציונות הדתית, בראשות הרב רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' וכל גורם שיבקש ונצליח לאחד עימו כוחות, להצלחת הציונות הדתית ועם ישראל".

יו"ר הבית היהודי הגיב הבוקר לחילופי הדברים שיוחסו לו וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בחודשים האחרונים בצלאל ואני הולכים כתף אל כתף על אף ניסיונות לפצל את אחדות המחנה. אני מתנער מכל ההודעות שיצאו אמש, אנחנו נמשיך להיות שותפים ונכנס לממשלה ביחד כפי שהתנהלנו לכל אורך הדרך".
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל