העלייה לישראל נמשכת: 961 עולים עלו לישראל מתחילת החודש. אמש נחתה בישראל קבוצה של 72 עולים מאתיופיה מבני הפלשמורה

בהתאם להחלטת הממשלה, כל מי שמחזיק בידו אשרה תקפה לעלייה לישראל זכאי לעלות ארצה מתוקף חוק השבות. מתחילת החודש, עלו לישראל 961 עולים אשר בהתאם להוראות משרד הבריאות, נכנסו לבידוד יחד עם בני משפחותיהם מיד עם הגעתם.

עולה חדש מנשק את אדמת הקודש. צילום. מיכאל דימנשטיין/לע״מ

כאמור, אמש נחת בישראל מטוס ועליו 72 עולים מאתיופיה. זאת בהמשך להחלטת הממשלה מיום מלפני כשבועיים שאישרה העלאת 398 עולים מאתיופיה, ובמסגרתה עלו לפני כחודש 43 עולים וכעת 72 עולים נוספים. העולים מיועדים להגיע למרכז קליטה בצפון הארץ, אך קודם לכן ישהו במשך שבועיים בבידוד באכסניה שהוכנה עבורם בסמוך למרכז הקליטה בצפון הארץ. במהלך תקופת הבידוד ילוו העולים על ידי אנשי צוות שיסייעו להם בכל הנדרש ולאחריה, כאמור, ישתלבו כנהוג במרכזי קליטה בארץ.

העולים החדשים. צילום: מיכאל דימנשטיין/לע״מ

שר העלייה והקליטה, האלוף במיל’ יואב גלנט: “מדינת ישראל היא ביתו של כל יהודי באשר הוא. גם בימים אלו, אנחנו ממשיכים בקליטת העלייה, תוך התאמה להנחיות משרד הבריאות. אני שמח וגאה כי הצלחנו להביא גם ליישום החלטת הממשלה בדבר המשך העלייה מאתיופיה, ולעמוד בהתחייבותינו להעלות בהדרגה את יתרת בני הפלשמורה ולאחד אותם עם בני משפחותיהם בישראל”.

השר יואב גלנט. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ח”כ גדי יברקן ברך על העלייה מאתיופיה הבוקר: “ברוכים הבאים ל’ירוסלם’. התחייבתי שהעלייה מאתיופיה תימשך וכך אמשיך לפעול. הבוקר נחתו עולים מאתיופיה שהיו מנותקים ממשפחותיהם עשרות שנים. ברוכים הבאים לישראל. מהותה של ישראל זה להיות בית לאומי לכל יהודי באשר הוא.

צילום: מיכאל דימנשטיין/לע״מ

העלייה לישראל היא עניין לאומי ואסור שתהיה עניין של מפלגות, או פוליטיקאים בעלי אינטרס מובהק. זו היא חובה לאומית של ממשלות ישראל משמאל ומימין לעודד עלייה לישראל מכל העולם ללא אפלייה. אמשיך לפעול למען עלייה מכל העולם לרבות מאתיופיה”.

נכנסים ישר לבידוד. צילום. מיכאל דימנשטיין/לע״מ

ח”כ יברקן, שעבר כזכור לליכוד ממפלגת כחול לבן, התייחס לפלונטר הפוליטי וקרא לממשלת אחדות: “חובה עלינו להקים ממשלת אחדות במיידי על מנת לדאוג לאזרחי ישראל לאחות את הקרעים בעם. ממשלה שתביא לפיוס לאומי ולחיזוק הדמוקרטיה בישראל”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.