דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ חזן מגבש הצעת חוק להענקת חנינה לאלאור אזריה

ח"כ חזן מגבש הצעת חוק להענקת חנינה לאלאור אזריה

בעקבות החלטת נשיא המדינה ראובן ריבלין שלא להעניק חנינה לאזריה, מגבש חבר הכנסת מהליכוד שפועל לקחת את סמכות הנשיא לתת חנינה, ולהעבירה לכנסת

ח"כ אורן חזן. צילום: פלאש90
ח"כ אורן חזן. צילום: פלאש90

 

אחרי שבקשת החנינה לאלאור אזריה סורבה, ח"כ אורן חזן יוזם חוק שיעביר את סמכויות החנינה מהנשיא לכנסת. זוהי הפעם הראשונה בה נעשה ניסיון לחוקק חוק שמגביל את הסמכות הגדולה והחשובה ביותר שיש לנשיא המדינה.

גם היום סערה וגעשה הכנסת סביב החלטתו מעוררת המחלוקת של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, וסביב ההסתה נגדו, שהגיעה בעקבות אותה החלטה, אולי החשובה ביותר שעמדה מול שולחנו של ריבלין מאז מונה לנשיא.

ראשי האופוזיציה ניצלו שוב את ההזדמנות כדי לנגח דווקא את ראש הממשלה. בשיחות סגורות, לא מעט חברי כנסת ממפלגות המרכז והשמאל תהו גם הם מדוע התעקש ריבלין לסרב לבקשת החנינה.

שרון גל הסתובב היום במסדרונות הכנסת והחתים חברי כנסת על מכתב שקורא לנשיא לשקול שוב את החלטתו, אולם הסבירות שההחלטה תשתנה – אפסית.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

בצל ההסלמה: הקבינט המדיני מתכנס

שרי הקבינט מכונסים כעת לדיון בהסלמה בדרום. במהלך הדיון צפויים ראשי מערכת הביטחון לסקור את המצב בגבול עזה ולהמליץ על הפעילות הצבאית הנדרשת. מוקדם יותר, נטשה המשלחת המצרית את השיחות עם חמאס