בעקבות חשיפת חלק מהפרטים אודות הפעולה החשאית שביצע כוח צה"ל אמש ברצועת עזה, בה נהרג קצין היחידה המובחרת סא"ל מ', תוקפים כמה מחברי הכנסת הערבים את צה"ל ואת ישראל בצורה בוטה.

חברי הכנסת זועבי וזחאלקה. צילום: דוד וקנין, פלאש 90

 

יו"ר ח"כ מבל"ד רומז באופן ברור למדי למי תמיכתו נתונה, בלחימה שהתקיימה בין כוחות צה"ל והמחבלים מחמאס: "הלב שלי עם הפלשתינים בעזה, אני עם הקורבן ולא עם התוקפן" אמר זחאלקה בראיון לתכניתה של שרה בק ברדיו 'גלי ישראל'. בנוסף כתב זחאלקה בחשבון הטוויטר שלו: "ממשלת ישראל מתנהגת כמו בריון של השכונה. הגיע הזמן שהיא תבין שהפלשתינים לא ישלימו עם כיבוש, מצור ודיכוי".

זחאלקה לא היה היחיד שבחר לנצל את האירוע לטובת תעמולה נגד ישראל. גם חברת הכנסת צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "אין מלחמה בעזה, יש מלחמה על " כתבה זועבי, והוסיפה: הדם שנשפך הלילה ובכל שנות הכיבוש והדיכוי נמצא על ידה של ישראל". לטענתה, "זו הזכות והחובה להתנגד למצור ולברוטליות שהצבא הישראלי מפעיל נגדה. מצור שנלחם בעד חרותו, הוא יותר חופשי מעם שנלחם כולו בשביל לדכא ולרצוח עם אחר".

 

השר יואב גלנט: "להוציא את בל"ד מחוץ לחוק"

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, הגיב לדברים שר השיכון והבינוי ח"כ יואב גלנט: "אין בכנסת ישראל מקום למי שמשתמש בדמוקרטיה הישראלית כדי להביא לחורבן המדינה. הגיעה השעה להוציא את תנועת בל״ד אל מחוץ לחוק".

 

 

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.