ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ויו"ר התנועה התייחסו היום (שני) בישיבת סיעת 'המחנה הציוני' של לאירועי סוף השבוע בחיפה. "יש לכבד את זכותם של המפגינים להפגין. אין לאף אחד רשות להפוך חלק מאזרחי ישראל לאויבים"

ח"כ הרצוג וח"כ ליבני. צילום: פלאש 90.

"אין זה סוד שהמחנה הציוני תמך בפעילות צה"ל ומערכת הביטחון כנגד חדירה של הגבול באזור עזה על ידי ארגון חמאס והציבור שהסית לעבר הגבול בצורה צינית", אמר ח"כ הרצוג בפתח ישיבת המחנה הציוני, "אבל גם כשסולדים מנוסח ההפגנה ומטרותיה אנחנו חייבים לכבד את זכותם של המפגינים להפגין. זוהי ליבת הדמוקרטיה הישראלית. חירות ההפגנה היא זכות יסוד קדושה. בימים אלה לצערי נדמה כי לעתים הפעלת הכוח כלפי מפגינים, ולא משנה מהי זהותם הפוליטית או הציבורית היא קלה מדי. נדמה לי שאנחנו הפכנו אדישים כלפי הפעלת כוח מופרזת וכאן הגיעה אלינו קריאת השכמה".

בהתייחסו לפרשת ג'עפר פרח אמר: "אני מכיר את ג׳עפר פרח מפעילותו הענפה בכנסת. מדובר באיש שיחה וגם לעיתים איש וויכוח, אבל בטח לא אדם אלים ובטח לא כזה שיכול לסיים מעצר עם שברים ברגליו. טוב עשו במח"ש שפתחו בחקירת האירוע ואני קורא לכל הגורמים לשתף פעולה ולמח"ש לפרסם את ממצאי החקירה כדי לתת לציבור תשובות מלאות על שאירע ועל מנת למנוע אירועים נוספים בעתיד. מותר לנו גם לשאול שאלות ובוודאי לדרוש את בירור העובדות כשיש תחושה שמשהו לא תקין קרה בסוף השבוע בחדר המעצר בחיפה".

ציפי לבני, יו״ר התנועה, הטיחה בשר הביטחון אביגדור ליברמן ואמרה: "‫אין לך רשות להפוך חלק מאזרחי ישראל לאויבים בשביל חופן מנדטים. יחד עם ראש הממשלה, שניכם עשיתם מספיק סיבובים פוליטיים על השנאה הזאת. גם אם אנחנו מתקוממים מול ההפגנות, בימים הנפיצים האלה כל גפרור מסכן את הבית‬. ‫ועדת החקירה של האו"ם שערורייתית ואחרי החגיגות סביב ביקורים מדיניים – למעט שתי מדינות, ישראל נותרה לבדה במערכה. עכשיו צריך לפעול מול הוועדה בלי לתת לה לגיטימיות כולל יציאה ‬בקמפיין ציבורי בינלאומי. גם אחרי השבוע הזה עזה אותה עזה, החמאס אותו חמאס ולממשלת ישראל אין אסטרטגיה ביחס לעזה".

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.