סערה בפרלמנט האירופי: חברי פרלמנט כינו את יו"ר ועדת חוץ וביטחון דיכטר "פושע מלחמה" והודיעו שהם נגעלים לראותו, ח"כ דיכטר ענה להם : "47 שנים אני נלחם בטרור, אני גאה בכל הפעולות שביצענו נגד מחבלים".

במסגרת הדיאלוג השנתי בין ועדת החוץ והביטחון של ישראל לועדת החוץ של האיחוד האירופי, נשא  דיכטר נאום בפרלמנט. בתום דבריו תקפו אותו מספר חברי פרלמנט אירופאים וכינו אותו "פושע מלחמה".

דיכטר בפרלמנט

ח"כ דיכטר קרא לחברי ועדת החוץ לפעול כמו ישראל ולקזז את הכספים שהרשות משלמת למחבלים. לדבריו: "הרשות הפלסטינית משלמת כל שנה 400 מיליון דולר למחבלים. זה המשטר שמדבר על שלום, על להילחם בטרור. הדלק שהמשטר הזה נותן לטרור, הוא דבר שצריך לעצור. אנחנו העברנו בישראל חוק שיעצור את זה"

בתום דבריו תקפה אותו בחריפות חברת הפרלמנט מפורטוגל, אנה גומס: "אדוני היושב ראש, אמרת שאתה מתכבד לארח כאן את אבי דיכטר. אני לא, אני נגעלת. ואני רוצה להבהיר את זה כאן בפני אבי דיכטר, בידיעה שהוא היה ראש השב"כ שהיה אחראי על שיטת החיסול הממוקד שבה אנשים רבים נהרגו ללא משפט בגדה המערבית ובעזה מאז 2001. הוא הואשם בפשעי מלחמה גם בארה"ב. הוא כמעט נאסר בבריטניה על פשעי מלחמה ב2007. הוא זה שיזם את חוק הלאום הגזעני, שהופך את הערבים ישראלים לאזרחים סוג ב.

סגן יו"ר ועדת החוץ, חוויאר פרמוי מספרד, תקף גם הוא ואמר: "אין לי שאלות לאורח שלך, מכיוון שהשאלה היחידה שארצה לשאול פושע מלחמה היא שאלות שבית משפט צריך לשאול. מי שיושב לידך הוא לכאורה פושע מלחמה, הוא הורה על עינויים לאסירים פלסטינים והוא הורה על הוצאתם להורג של פעילי חמאס והוא הפציץ אזרחים. האיש שלידך גם דחף את חוק הלאום שמקדם הפרדה גזענית. הממשלה של האדם שלידך לא מאפשרת לחברי פרלמנט אירופי לבקר בעזה. אני לא רוצה לדבר עם פושע מלחמה בגלל שאני נגעל ואני אעזוב את האולם.

 

לאחר מכן השיב להם דיכטר ואמר: "47 שנים אני נלחם בטרור. ראיתי את כל סוג הטרור. אי אפשר להילחם בטרור לבד. לטרור אין גבולות. לאל קעאידה לא היו גבולות, גם דאעש לא הכירו בגבולות של מדינות. אני גאה מאוד בכל הקרבות נגד המחבלים ומצטער על מקומות שבהם לא הצלחנו לחסום פיגועים. מעולם לא ניסינו לפגוע בחפים מפשע. כשהקימו את המדינה החליטו שהמדינה תהיה מדינת הלאום של העם היהודי. זה חוק הלאום. החוק לא פוגע באף זכות של אף אדם. יהודי, לא יהודי, מוסלמי, נוצרי, דרוזי, אף אחד. אני ממליץ לכם לקרוא את החוק"אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20