ח"כ אלוף (מיל') עוזי דיין בפנייה דחופה לוועדת חוץ וביטחון בנוגע להריסת בתי מחבלים – גם אם לא רצחו. ח"כ דיין פנה אמש (שני) ליו"ר הכנסת ויו"ר ועדת חוץ וביטחון לכנס דיון דחוף של הוועדה, בפגרת הכנסת, זאת בעקבות פרסום בנוגע לבית המחבל שבצע את פיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, בשער שכם בסוף חודש מאי השנה. פיגוע נפצעו שני אזרחים באופן בינוני וקשה והמחבל חוסל על ידי השוטרים.

בדברי ההסבר נכתב: "למיטב הבנתי, עמדת השב"כ היא שיש להרוס את בית המחבל וזאת בניגוד לעמדת הפרקליטות. אזכיר כי היועמ"ש קבע בעבר שניתן לאטום בתי מחבלים ש"רק פצעו" וכך קבע גם בג"ץ בפרשת יהודה גליק לאחר שנפצע בפיגוע בהר הבית. מדובר בעניין הנוגע לביטחון הלאומי של מדינת ישראל ולחיי אזרחיה ונדרשת התייחסות ופעולה מיידית. הטרור לא יוצא לפגרה וכל דחיה בתגובה לפיגוע הטרור מקטינה את הסיכוי לפעול נכון".
כמו כן, מבקש ח"כ דיין להוסיף כי מנסיונו ועל פי תחקיר שערך בהיותו ראש המל"ל הוכח כי הרס בתי מחבלים מתאבדים הינו כלי אפקטיבי ולכן הכרחי".

מארגון בצלמו שמלווה את המאבק נמסר כי "המאבק בטרור לא יוצא לפגרת בחירות. מניעת הרס בתי מחבלים תגרום לגל טרור חדש ולאי הרתעה. אנחנו קוראים ליו"ר הוועדה אבי דיכטר לא להתמהמה ולקיים דיון דחוף בעניין".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל


:עוד באותו נושא