21:34 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ח"כ דוד ביטן: "צביעות העיתונאים חוגגת"

ח"כ דוד ביטן: "צביעות העיתונאים חוגגת"

על רקע סערת התאגיד, יו"ר הקואליציה דוד ביטן תקף בחריפות את התנהגות התקשורת בישראל: "כשזה נוגע להם, מותר לקלל בשם חופש הביטוי"

היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בחולון תקף יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), את התנהגות כלי התקשורת בישראל על רקע סערת התאגיד. בין דבריו, ח"כ ביטן האשים את העיתונאים בהסתה, ואמר: "להם מותר לקלל, לפגוע ולהסית ללא כל הפרעה בשם חופש הביטוי"

כזכור, בשבוע שעבר הציעו בכירים במשרד האוצר לסגור לחלוטין את השידור הציבורי בישראל. הווה אומר, לסגור את התאגיד ואת רשות השידור. ההצעה הסתמכה על חוות דעת מקצועית של בכירים במשרד האוצר, ומטרתה להעביר את התקציבים האסטרונומים המושקעים בשידור הציבורי לפיתוח יישובי הצפון.

 

ינסה לשלול אזרחות יו"ר "בצלם". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ דוד ביטן. ביקורת חריפה על התנהגות העיתונאים. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

בתגובה, אנשי תקשורת טענו שמדובר ב"סתימת פיות" והאשימו את יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ב"קריאת ציוצים" בטוויטר.

היום, ח"כ ביטן השיב להאשמות בחריפות: "להם מותר לחטט בפייסבוק של אנשי ימין ולהשתמש בזה כדי למנוע את מינויים לתפקידים במדינה, כפי שעשו לדוגמה במקרה של רן ברץ. כך עשו כמעט בכל מינוי שהליכוד מביא". ביטן הוסיף: "כשזה נוגע להם מותר לקלל, לפגוע ולהסית ללא כל הפרעה בשם חופש הביטוי. את ההתבטאויות של ראשי התאגיד לא חיפשתי בפייסבוק, הם הגיעו אל פתח ביתי כנראה מאנשים שנמאס להם מהצביעות של אלה המנהלים קמפיין מכוער בשם 'חופש הביטוי'. הגיע הזמן שהציבור ידע מי נשלח למערכה בתאגיד שממומן מכספי ציבור ושעל פי החוק צריך להיות מגוון".

 

אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"