ח"כ ג'בארין. צילום: פלאש90

 

שירות בתי הסוהר דחה היום את בקשתו של ח״כ יוסף ג׳בארין מהרשימה המשותפת לבקר את המחבלת הפלסטינית , מבלי לנמק את סיבת הסירוב. ג׳בארין אמר שיעלה את הסוגיה בפני בג״צ במסגרת הדיון המתוכנן בשבועות הקרובים בעתירה שהוא הגיש נגד החלטת השב״ס לאסור על ביקורים של ח״כים אצל אסירים המסווגים כאסירים ביטחוניים.

ג׳בארין מסר: "זכותי כחבר כנסת לבקר את תמימי ולבחון על תנאי כליאתה ואת היחס אליה. מדובר בקטינה שמעצרה מחייב ביקורת ציבורית נמשכת. סירוב השב״ס לאפשר לי לבקרה הינו שרירותי ונקמני, ונועד גם להפעיל לחץ על תמימי ומשפחתה".

משפטה של תמימי נפתח היום (ג') בבית המשפט הצבאי בעופר. בניגוד לבקשתה המפורשת של תמימי, החליט השופט כי משפטה יתנהל בדלתיים סגורות, וכי היא תישאר במעצר עד לסיום משפטה ומתן גזר הדין.

עאהד תמימי בבית המשפט. צילום: פלאש 90

 

בחודש שעבר יצאו חברי הכנסת הערביים להגנתה של המחבלת הצעירה. "אין גבול לאכזריות ולאטימות של ", אמר יו"ר ח"כ להחלטת בית המשפט להאריך את מעצרה של עאהד תמימי עד לתום ההליכים. "הכיבוש, שבוחר לכלוא לחודשים ארוכים נערה שחייה כל חייה תחת שלטון צבאי, רק כי העזה לקום ולהתנגד בידיים חשופות", אמר עודה. "ההתנהלות ההיסטרית בתיק של משפחת תמימי רק מוכיחה את הכוח שיש למאבק העממי ושהוא הדרך הנכונה והצודקת שתוביל בסופו של דבר לסיום הכיבוש", הוסיף.

גם ח"כ מהרשימה המשותפת יצאה בביקורת נגד ההחלטה וכינתה את תמימי "גיבורה". "ילדה שבידיים חשופות נלחמת על צדקתה וצדק עמה מול חייל חמוש ומוגן היטב , שחדר לחצר ביתה ללא כל הצדקה. היא ראויה לציון ולא למעצר ממושך", אמרה זועבי. "ההחלטה לעצור אותה ולרדוף את משפחתה מראה עד כמה השלטון חושש מילדות ומאבק עממי צודק".

כזכור, נגד תמימי, הנתונה במעצר מ-19 בדצמבר, הוגש כתב אישום בבית המשפט הצבאי ביהודה, המייחס לה תקיפה של קצין וחייל צה"ל ארבעה ימים קודם לכן, תקיפת משרתים בכוחות הביטחון בחמישה מקרים נוספים, זריקת אבנים, השתתפות בהפרות סדר, איומים והסתה.

הפגנה בשכם למען שחרורה של עאהד תמימי. צילום: פלאש 90
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.