לשכת ח"כ יוסף ג'בארין במבנה בלתי חוקי באום אל-פאחם. צילום: "תנועת רגבים"
לשכת ח”כ יוסף ג’בארין במבנה בלתי חוקי באום אל-פאחם. צילום: “תנועת

ח”כ יוסף ג’בארין () פינה ששכר במימון הכנסת במבנה בלתי חוקי באום אל-פאחם. המהלך נעשה בעקבות עתירה של תנועת “רגבים” לבג”ץ.

השימוש במבנה המדובר נאסר, ואף הוצא נגדו צו הריסה. על פי תקנות הכנסת, זכאים הח”כים כי הכנסת למימון לשכה פרלמנטרית בימי העבודה שמחוץ למשכן בשווי של עשרות אלפי שקלים בשנה, הזכאות מומשה ב- 2016 על ידי כ-30 מכל הסיעות.

ח"כ יוסף ג'בארין. צילום: פלאש 90
ח”כ יוסף ג’בארין. צילום: פלאש 90

ב”רגבים” אומרים כי העתירה לבג”ץ נעשתה לאחר “פניות חוזרות ונשנות”  ליו”ר הכנסת יולי אדלשטיין וליועמ”ש הכנסת איל ינון. “העתירה לבג”ץ הוגשה לאחר שהפניות החוזרות ונשנות לא נענו כפי דרישות החוק, ובשנת 2017 אף החלה הכנסת לשלם תוספת של יותר מ-10 אחוזים משכר הדירה החודשי ששילמה בשנת 2016 על לשכתו של ג’בארין”, נמסר מדוברות העמותה.

עוד נמסר כי יו”ר הכנסת אמנם “העביר את הטיפול לועדת האתיקה, שהבהירה לג’בארין כי עליו לפנות את הלשכה, אולם קבעה כי אינו צריך להחזיר את דמי השכירות לקופת הכנסת”.

לשכת ח"כ יוסף ג'בארין במבנה בלתי חוקי באום אל-פאחם. צילום: "תנועת רגבים"
צילום: “תנועת רגבים”

“מימון לשכה רשמית מכספי הכנסת במבנה בלתי חוקי – מעשה בלתי סביר”

בפסק הדין שניתן אתמול (חמישי) בבג”ץ נקבע כי העתירה השיגה את מטרתה בכך שהופסק השימוש הפרלמנטרי במבנה הבלתי חוקי. עם זאת, דחה בג”ץ את בקשת רגבים כי חבר הכנסת ג’בארין ישיב את דמי השכירות שמימנה הכנסת שלא על פי דין.

 מטעם עמותת “רגבים” נמסר: “מימון לשכה רשמית מכספי הכנסת במבנה בלתי חוקי הינו מעשה בלתי סביר, המעודד בכסף של ממש, עבריינות בניה, ומדובר במציאות שאין לקבלה”.

“אין מדובר בכספי ציבור “סתם”, אלא בכספיה של המפרנסת את בעלי המבנה”, אומרים בעמותה. “לא ייתכן שהרשות המחוקקת תממן הפרה כה בוטה של חוקיה עצמה. צר לנו שבית המשפט לא מצא לנכון לחייב את השבת הכספים שניתנו שלא כדין, ואנו תמהים על חבר הכנסת ג’בארין, שלא מצא לנכון לעשות זאת מיוזמתו”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.